Koncert Polskiej Muzyki Filmowej w Rumi

Koncert Polskiej Muzyki Filmowej w Rumi
Reklama
Reklama

Chór św. Cecylii zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Wstęp wolny!

(na podstawie informacji prasowej

100-lecie Chóru św. Cecylii i koncert Muzyki Filmowej w Rumi

Rumski Chór św. Cecylii to najstarszy chór mieszany w powiecie wejherowskim – w tym roku obchodzi 100-lecie działalności! Na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022 artyści wystąpią w towarzystwie gwiazd międzynarodowych scen muzycznych.

Podczas koncertu wybrzmią utwory Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota”, „Ogniem i Mieczem” czy „Portret damy”. Jednym z przygotowanych utworów będzie wspólne wykonanie kompozycji autorstwa ARTura Moon’a pt. „Niebiańska Droga”, z udziałem wybitnej polskiej sopranistki, Edyty Piaseckiej.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest maestro Krzysztof Brzozowski. Pod jego dyrekcją usłyszymy zarówno Chór św. Cecylii, jak i Pomorską Orkiestrę Symfoniczną.

Koncert Polskiej Muzyki Filmowej odbędzie się 5 czerwca (w niedzielę), od godziny 17.00. Miejsce: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, przy ul. Kościelnej 20 w Rumi. Wstęp wolny!

Co dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *