Cudawianki 2022. Będzie energetycznie i wakacyjnie!

Cudawianki 2022. Będzie energetycznie i wakacyjnie!
Reklama
Reklama

W połowie czerwca sąsiednia Gdynia muzycznie powita lato podczas festiwalu Cudawianki. Odpowiedni klimat i gorącą atmosferę zapewnią polscy artyści – Novika 2.0, The Very Polish Cut-Outs, Dj Hiroszyma & M.C. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej. Wstęp wolny!

Zdjęcie tytułowe: mat. organizatorów. Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Festiwal Cudawianki 2022 w Gdyni. Znamy program i atrakcje.

Festiwal Cudawianki w Gdyni powraca w dawnej formule, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie odbywa się praktycznie przez cały dzień, 18 czerwca, na Plaży Śródmieście w Gdyni oraz pobliskim Bulwarze Nadmorskim. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Cudawianki 2022. Co będzie się działo w Gdyni w ciągu dnia?

W ciągu dnia, na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, uczestnicy Cudawianek będą mieli okazję do zrelaksowania w strefie chill’u oraz nabrania energii w strefie Food Trucków. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00.

Nie zabraknie tytułowych wianków, które będzie można wyplatać na stoiskach z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubichowa. Przewidziano także specjalny konkurs na wianek dla Ukrainy. Prace można wykonać dowolną techniką, a na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 czerwca. Za najlepsze przewidziano nagrody rzeczowe. Wianki zostaną wystawione na sprzedaż połączoną z aukcją, a całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Ukrainy.

Cudawianki 2022. Kto zagra na wieczornym koncercie?

Wieczorem na plaży Śródmieście w Gdyni odbędzie się koncert z udziałem polskich artystów. Około godziny 20:00 scena wypełni się energetycznymi rytmami. Na początek zaplanowano „rozgrzewkę klubową” przy dźwiękach DJ Hiroszyma & M.C. Następnie, o godz. 21:30, scenę opanują reprezentanci The Very Polish Cut-Outs, którzy zaprezentują perły lokalnej muzyki rozrywkowej w nowym wydaniu. Sety didżejów obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Możemy spodziewać się zatem editów i remixów przykurzonych, oryginalnych nagrań z minionych lat oraz współczesnych utworów disco i house.

Imprezę Cudawianki zakończy występ królowej polskiej sceny klubowej – Katarzyny Nowickiej, powszechnie znanej jako Novika (projekt Novika 2.0 live). Start o godzinie 23:00.

Szczegółowy program festiwalu Cudawianki zostanie wkrótce udostępniony na stronie: www.cudawianki.eu. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia.

Co jeszcze dzieje się w Rumi i okolicach?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi i jej okolicach (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”. Znajdziesz tam między innymi:

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *