To oni najlepiej znają Rumię!

Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi
Reklama
Reklama

Za nami pierwszy w historii interaktywny turniej wiedzy o Rumi! Choć najważniejsza była przede wszystkim zabawa, poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, a każda ze zgłoszonych drużyn wykazała się dużą wiedzą o naszym mieście!Debiutancka edycja interaktywnego turnieju wiedzy o Rumi, organizowana w ramach obchodów 65. urodzin miasta, odbyła się 7 października na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jako pierwsi, bo o godzinie 12:00, swoje zmagania rozpoczęli rumscy uczniowie. Wśród nich najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, która wyprzedziła w konkursie Ekologiczną Szkołę Społeczną w Rumi oraz Szkołę Podstawową nr 8. Drużyna „Czwórki” już na starcie zapowiadała apetyt na pierwsze miejsce- zobaczcie tylko na ich „bojowy” transparent:

Reklama
Reklama
fot. Urząd Miasta Rumi
fot. Urząd Miasta Rumi

Nieco później, bo o godzinie 18:00 do wspólnej zabawy stanęło 14 drużyn „seniorskich”. Ująłem tą kategorię w cudzysłów, ponieważ doczekaliśmy się także nieco młodszych i bardzo przyjemnych „wyjątków” w ekipie Rugbusiów i Mieszkańców, których serdecznie pozdrawiam! 🙂 W popołudniowej rywalizacji swoje reprezentacje wystawili m.in. przedstawiciele rumskiego magistratu, Rady Miasta Rumi, Stacji Kultura czy rumskie społeczności: mam i tatusiów (grupy FB Mama w mieście Rumia i Tata w mieście Rumia) oraz przyjaciół ping-ponga. Pamiątkowe zdjęcie zbiorowe możecie zobaczyć poniżej:

Wszyscy uczestnicy pierwszego w historii interaktywnego turnieju wiedzy o Rumi.
(7 października 2019 r., fot. Urząd Miasta Rumi)

Wśród uczestników konkursu nie mogło także zabraknąć reprezentacji Tymczasem w Rumi, do której dołączył zaprzyjaźniony Andrzej Wiśniewski. 🙂 Staraliśmy się jak mogliśmy, ale tego dnia nie było mocnych na drużynę Straży Miejskiej w Rumi, która zdobyła pierwsze miejsce i zwyciężyła cały turniej. Nam z kolei przypadła druga lokata, z minimalną stratą 6 punktów. 🙂 Trzecie miejsce zajęli reprezentanci władz Rumi.

Tak jak wspomniałem na początku, najważniejsza była jednak świetna zabawa i wspólne uczczenie 65. urodzin miasta Rumi. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku doczekamy się drugiej edycji turnieju! 🙂


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *