Reklama Reklama

Koronawirus u pracowników MOPSu w Rumi

Jak poinformował Urząd Miasta Rumi, w filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi przy ul. Starowiejskiej u dwóch pracowników potwierdzono zakażenie COVID-19.Reklama Reklama

Punkt został wyłączony z bezpośredniej obsługi klientów, a pozostali pracownicy przez co najmniej dwa tygodnie będą pracować zdalnie. Pracownicy filii przy ul. Młyńskiej, którzy mieli kontakt z chorymi pracownikami filii przy ul. Starowiejskiej, również wykonują swoje obowiązki zdalnie. Warsztaty dla uczestników projektu zostały wstrzymane do odwołania. Następujący pracownicy nie przyjmują interesantów:

  • Zespołu ds. Asystentury Rodzinnej
  • Zespołu ds. Poradnictwa Rodzinnego z filii przy ul. Starowiejskiej 17
  • Klubu Integracji Społecznej Zagórze
  • Centrum Usług Społecznych Zagórze
  • Punktu Konsultacyjnego z filii przy ul. Młyńskiej 8

Kontakt z pracownikami odbywa się wyłącznie telefonicznie:

  • Asystenci rodziny: 537 807 269
  • CUS Zagórze: 537 807 960
  • KIS Zagórze: 537 807 430

Pozostałe sprawy można zgłaszać bezpośrednio w siedzibie MOPS-u przy ul. Ślusarskiej 2 (z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego) oraz pod nr telefonu 58 671 05 56.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi, pomimo utrudnień, funkcjonuje normalnie – pomoc udzielana jest przede wszystkim telefonicznie, a świadczenia są regularnie wypłacane. Jednostka postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie.

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować. Z góry przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość – czytamy w komunikacie miasta z 12 października 2020 r.


Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *