Kosmiczni marines w Rumi

Kosmiczni marines w Rumi
Reklama
Reklama

W sobotę i niedzielę (27-28 sierpnia) na hali MOSiR w Rumi odbędzie się turniej w figurkową grę bitewną Warhammer 40 000.

„3City Heresy” to coroczny turniej Warhammer 40 000. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się około 15 lat temu.
Z biegiem czasu turniej wpisał się na stałe do kalendarza Polskiej Ligi GT i jest klasyfikowany jako impreza Master – taka, w której najlepszych graczy nagradza się punktami do ogólnopolskiego rankingu.

Reklama
Reklama

Jak zapewniają organizatorzy, Warhammer 40 000 to „najpopularniejszy tego typu tytuł na świecie”. W Rumi zaplanowano 5 rund zmagań graczy z całej Polski. W pierwszej rundzie przeciwnicy są dobrani losowo, a w kolejnych – systemem szwajcarskim.

Turniejowi towarzyszą także zawody w grę „Necromunda” (osadzone w tym samym uniwersum starcia prowadzone są na mniejszą skalę) oraz w „A Song of Ice and Fire” – grę bitewną na podstawie bestsellerowej serii „Gra o Tron”.

Turniej Warhammer 40,000 pt. „3City Heresy 2022” odbędzie się 27 sierpnia (w sobotę) od 9.00 do 19.00 i 28 sierpnia (w niedzielę) od 9.00 do 15:45. Miejsce: Hala MOSiR Rumia, ul. Mickiewicza 49. Wstęp wolny!

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *