Kradł na terenie Rumi. Został zatrzymany

Wejherowo Policjanci Zatrzymali 26 Latka Ktory Podejrzany Jest O Kradzieze Rowerow I Kradziez Torebki1

Policjanci zatrzymali 26-latka, który podejrzany jest o kradzieże rowerów i kradzież torebki. Za przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Reklama Reklama

W poniedziałek (14 lutego) około południa kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów oraz o kradzież torebki. Usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Wejherowo Policjanci Zatrzymali 26 Latka Ktory Podejrzany Jest O Kradzieze Rowerow I Kradziez Torebki 3

Do kradzieży dochodziło w okresie od stycznia do lutego 2022 roku. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystywał fakt pozostawienia rowerów bez zabezpieczeń. Ponadto 26-latek okradł kobietę, która podczas prac porządkowych na cmentarzu pozostawiła bez nadzoru swoją torebkę. Mężczyzna ukradł ją, wraz ze znajdującym się w środku telefonem komórkowym.

Funkcjonariusze pracując nad tymi sprawami ustalili tożsamość sprawcy. Został on doprowadzony do wejherowskiej komendy. Po przesłuchaniu, usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Wejherowo Odzyskane Rowery
Rowery zostały odzyskane przez policjantów. (fot. KPP Wejherowo)

Kradzież mienia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *