Kradł na terenie Rumi. Został zatrzymany

Kradł na terenie Rumi. Został zatrzymany
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali 26-latka, który podejrzany jest o kradzieże rowerów i kradzież torebki. Za przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W poniedziałek (14 lutego) około południa kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów oraz o kradzież torebki. Usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Reklama
Reklama

Do kradzieży dochodziło w okresie od stycznia do lutego 2022 roku. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystywał fakt pozostawienia rowerów bez zabezpieczeń. Ponadto 26-latek okradł kobietę, która podczas prac porządkowych na cmentarzu pozostawiła bez nadzoru swoją torebkę. Mężczyzna ukradł ją, wraz ze znajdującym się w środku telefonem komórkowym.

Funkcjonariusze pracując nad tymi sprawami ustalili tożsamość sprawcy. Został on doprowadzony do wejherowskiej komendy. Po przesłuchaniu, usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Rowery zostały odzyskane przez policjantów. (fot. KPP Wejherowo)

Kradzież mienia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *