BlogHistoria Rumi

“Kradzież stulecia”. Brylanty warte 4,5 mln zł ukryte…w Rumi?

“Kradzież stulecia”. Brylanty warte 4,5 mln zł ukryte…w Rumi?
Reklama Reklama

Kradzież 230 brylantów wartych 4,5 miliona złotych, do której doszło w 2007 roku podczas międzynarodowych tagów biżuterii “Amberif” w Gdańsku, media szybko okrzyknęły “kradzieżą stulecia”. Pod jednym ze sklepów spożywczych w Rumi znaleziono jedynie pustą walizkę, w której były przechowywane. Samych kamieni, ani sprawców, mimo upływu ponad dekady – nigdy nie odnaleziono.
Jak przedstawił sytuację “Dziennik”*, do kradzieży miało dojść 15 marca 2007 r., około godz. 8 rano. Złodziej, podając podrobione dokumenty jednego z właścicieli oraz kartę elektroniczną, która otwierała drzwi do depozytu, poprosił strażnika o wydanie kamieni. Ten nie podejrzewając niczego wydał mu mały woreczek z drogocenną zawartością. Potem oszust miał ją schować do teczki i spokojnie oddalić się z hali targowej.

Walizkę znaleziono następnego dnia na zapleczu sklepie spożywczego w Rumi. Prawdopodobnie została tam porzucona. Torbę natychmiast przekazano do laboratorium kryminalistycznego, gdzie poddana została szczegółowym analizom. Niestety, badania mikrośladów na torbie, które potwierdziły, że znajdowały się w niej diamenty, nie posunęły śledztwa naprzód. Sprawa do dziś dzień pozostała nierozwiązana.

(źródła: Dziennik Gazeta Prawna, portal Trójmiasto.pl, portal SideShow)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *