Miejski Dom Kultury w Rumi – czas na zajęcia online i konkurs!

mdk rumia plan imprez
Reklama
Reklama

Działalność instytucji kulturalnych w czasie epidemii koronawirusa została zawieszona. Placówki kulturalne swoją działalność przenoszą do internetu, tak czyni również Miejski Dom Kultury w Rumi.Mimo że Dworek pod Lipami jest fizycznie zamknięty, to materiały filmowe, które są prezentowane są na facebookowym profilu instytucji oraz na kanale YouTube, mogą zainspirować rodziców do efektywnego spędzenia czasu z dziećmi.

Reklama
Reklama

Działalność naszego Domu Kultury została ograniczona, w budynku nie odbywają się żadne zajęcia artystyczne czy atrakcje. Naszą aktywność przenieśliśmy więc do internetu. Na naszym Facebooku i kanale YouTube udostępniamy filmy promujące to, co już się u nas wydarzyło, czyli na przykład występy wokalistów Rumskiego Wokalu czy też laureatów Wierszogadania – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Udostępniamy także cykl spotkań „Z wizytą w Miejskim Domu Kultury”, gdzie przedstawiamy zabawy dykcyjne, zajęcia plastyczne czy też „Dekalog kulturalnego widza” – dodaje.

Konkurs online dla dzieci!

Ogłoszony został także konkurs online na interpretację wiersza z zakresu polskiej poezji, aktywizujący dzieci klas 1-3 oraz 4-6. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać filmik z wykonaniem wierszyka.

Dozwolone są przebieranki czy użycie rekwizytów. Nagranie należy nam przesłać, a jury składające się z zawodowych artystów wybierze laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyzna dwa wyróżnienia. Nagrody zostaną przesłane pocztą – wyjaśnia Agnieszka Skawińska.

Prace konkursowe można zgłaszać do 27 marca. Filmiki bez tzw. obróbki należy wysłać na adres mailowy: biuro@domkulturyrumia.pl w formacie MP4 lub przysłać link do filmu. Tytuł wiadomości powinien zawierać frazę „Poezja łączy KONKURS POEZJA” oraz wiek dziecka.

Chcemy dotrzeć do ludzi z kulturą i aktywizować ich w domach.

Inspiracji można szukać na kanale MDK-u, gdzie zamieszczono przykładowe wykonanie poezji. Jednostka przygotowuje także dalsze aktywności w strefie online.

Mamy w planie współpracę z artystami. Chcemy szerzyć ich twórczość za pośrednictwem naszych portali internetowych. W najbliższym czasie chcielibyśmy także stworzyć wideoklip, w którym mogłyby brać udział całe rodziny. Piosenka, którą śpiewaliby współtwórcy tego klipu, to utwór o abecadle ze spektaklu „Dyzio w krainie wyobraźni” napisany przez panią Agatę Orianę Kwahs – mówi Agnieszka Skawińska. – Z nagranych i przesłanych do nas filmików, na których rodziny śpiewają właśnie tę piosenkę, stworzymy swego rodzaju teledysk przedstawiający śpiewającą rumską społeczność – dodaje.

Spektakl „Dyzio w krainie wyobraźni” został przygotowany przez Zawodowy Teatr MDK Rumia. Jego premiera odbyła się 6 lutego w Dworku pod Lipami. Sztuka była też prezentowana uczniom szkół w ramach projektu „Lekcje z kulturą”, które będą dalej realizowane po ustaniu epidemii koronawirusa.

Chcemy dotrzeć do ludzi z kulturą i aktywizować ich w domach. Nasi instruktorzy będą nagrywać filmiki i spotykać się ze swoimi uczestnikami online przez Facetime, Skype i inne komunikatory. Nie zwalniamy tempa i wychodzimy do ludzi – podsumowuje dyrektor MDK-u.

(informacja prasowa MDK Rumia)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *