Reklama Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi – czas na zajęcia online i konkurs!

mdk rumia plan imprez

Działalność instytucji kulturalnych w czasie epidemii koronawirusa została zawieszona. Placówki kulturalne swoją działalność przenoszą do internetu, tak czyni również Miejski Dom Kultury w Rumi.Reklama Reklama

Mimo że Dworek pod Lipami jest fizycznie zamknięty, to materiały filmowe, które są prezentowane są na facebookowym profilu instytucji oraz na kanale YouTube, mogą zainspirować rodziców do efektywnego spędzenia czasu z dziećmi.

Działalność naszego Domu Kultury została ograniczona, w budynku nie odbywają się żadne zajęcia artystyczne czy atrakcje. Naszą aktywność przenieśliśmy więc do internetu. Na naszym Facebooku i kanale YouTube udostępniamy filmy promujące to, co już się u nas wydarzyło, czyli na przykład występy wokalistów Rumskiego Wokalu czy też laureatów Wierszogadania – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Udostępniamy także cykl spotkań „Z wizytą w Miejskim Domu Kultury”, gdzie przedstawiamy zabawy dykcyjne, zajęcia plastyczne czy też „Dekalog kulturalnego widza” – dodaje.

Konkurs online dla dzieci!

Ogłoszony został także konkurs online na interpretację wiersza z zakresu polskiej poezji, aktywizujący dzieci klas 1-3 oraz 4-6. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać filmik z wykonaniem wierszyka.

Dozwolone są przebieranki czy użycie rekwizytów. Nagranie należy nam przesłać, a jury składające się z zawodowych artystów wybierze laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyzna dwa wyróżnienia. Nagrody zostaną przesłane pocztą – wyjaśnia Agnieszka Skawińska.

Prace konkursowe można zgłaszać do 27 marca. Filmiki bez tzw. obróbki należy wysłać na adres mailowy: biuro@domkulturyrumia.pl w formacie MP4 lub przysłać link do filmu. Tytuł wiadomości powinien zawierać frazę „Poezja łączy KONKURS POEZJA” oraz wiek dziecka.

Chcemy dotrzeć do ludzi z kulturą i aktywizować ich w domach.

Inspiracji można szukać na kanale MDK-u, gdzie zamieszczono przykładowe wykonanie poezji. Jednostka przygotowuje także dalsze aktywności w strefie online.

Mamy w planie współpracę z artystami. Chcemy szerzyć ich twórczość za pośrednictwem naszych portali internetowych. W najbliższym czasie chcielibyśmy także stworzyć wideoklip, w którym mogłyby brać udział całe rodziny. Piosenka, którą śpiewaliby współtwórcy tego klipu, to utwór o abecadle ze spektaklu „Dyzio w krainie wyobraźni” napisany przez panią Agatę Orianę Kwahs – mówi Agnieszka Skawińska. – Z nagranych i przesłanych do nas filmików, na których rodziny śpiewają właśnie tę piosenkę, stworzymy swego rodzaju teledysk przedstawiający śpiewającą rumską społeczność – dodaje.

Spektakl „Dyzio w krainie wyobraźni” został przygotowany przez Zawodowy Teatr MDK Rumia. Jego premiera odbyła się 6 lutego w Dworku pod Lipami. Sztuka była też prezentowana uczniom szkół w ramach projektu „Lekcje z kulturą”, które będą dalej realizowane po ustaniu epidemii koronawirusa.

Chcemy dotrzeć do ludzi z kulturą i aktywizować ich w domach. Nasi instruktorzy będą nagrywać filmiki i spotykać się ze swoimi uczestnikami online przez Facetime, Skype i inne komunikatory. Nie zwalniamy tempa i wychodzimy do ludzi – podsumowuje dyrektor MDK-u.

Reklama Reklama

(informacja prasowa MDK Rumia)

Zobacz:


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *