Rumianin medalistą podczas turnieju w Holandii

Rumianin i mistrz judo, Dmytro Kyrychenko
Reklama
Reklama

Mieszkaniec Rumi, siedemnastoletni Dmytra Kyrychenko zajął trzecie miejsce w kategorii junior młodszy podczas turnieju Matsuru Dutch Open Espoir 2023.

W zawodach wzięło udział ponad 1300 judoków z 23 krajów. Odbywające się 14 i 15 stycznia w holenderskim Eindhoven zawody przyciągnęły między innymi Dmytra Kyrychenko, mieszkającego w Rumi reprezentanta gdyńskiego UKS-u Galeon.

Reklama
Reklama

Dmytra Kyrychenko trenuje odkąd miał 5 lat. Brał udział w międzynarodowych zawodach organizowanych na terenie swojej ojczyzny, Białorusi i Rosji. Gdy pod koniec lutego 2022 roku rozpoczęła się inwazja na Ukrainę, przyjechał z ciocią do Polski. Aktualnie jest uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi i reprezentuje barwy UKS-u Galeon. Ma brązowy pas (ikkyu) w judo.

To nie pierwszy sukces mieszkającego w Rumi obywatela Ukrainy. W czerwcu 2022 roku, podczas XXI Międzynarodowego Turnieju International Judo Baltic Cup w Gdyni, sięgnął on po złoty medal w kategorii zawodników do lat 18 ważących maksymalnie 73 kilogramy.

Dmytra Kyrychenko
Dmytra Kyrychenko (mat. organizatora)

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi oraz organizatorów turnieju Matsuru Dutch Open Espoir 2023)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *