Mieszkaniec Rumi najlepszy w siłowaniu na rękę!

Mieszkaniec Rumi najlepszy w siłowaniu na rękę!
Reklama
Reklama

Konrad Krawczuk najlepszy podczas jubileuszowego, XX Puchar Polski w siłowaniu na ręce (Armwrestlingu)! Rumianin z sukcesami wystartował w kategorii osób niepełnosprawnych powyżej 80 kilogramów, gdzie zajął pierwsze miejsce na rękę prawą oraz drugie na lewą.XX Puchar Polski w siłowaniu na ręce (Armwrestlingu) odbył się w dniach 11-13 Października, w hotelu River Style w Redzie. Rumię reprezentował na nich Konrad Krawczuk.

Reklama
Reklama

Moje korzenie jeśli idzie o armwrestling sięgają niemalże 18 lat wstecz. Startowałem i zwyciężałem w zawodach o każdej możliwej randze, przez jakiś czas będąc także jednym z najsilniejszych juniorów w kraju. Później przyszło dorastanie, a wraz z nim w naszej dyscyplinie wiele się zmieniło – opowiada Kondrad Krawczuk. – O ile do pewnego momentu zawsze startowałem w kategoriach osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych, po latach przerwy zacząłem ostrożnie. W Pucharze Polski wystartowałem wyłącznie w kategorii osób niepełnosprawnych powyżej 80 kilogramów, gdzie zająłem pierwsze miejsce na rękę prawą oraz drugie na lewą. – dodaje.

Co podkreśla sam Konrad, nie jestem on jedynym rumianinem utytułowanym w armwrestlingu. Znacznie bardziej utytułowany jest trener Andrzej Głąbała, wywodzący się z trójboju siłowego, wielokrotny mistrz polski, europy i świata. Jak widać, Rumia sprzyja takim osiągnięciom sportowym.  W najbliższym czasie w naszym mieście odbędzie się turniej organizowany w klubie Premium Fitness & Gym w Rumi (18.11.2019). Później, w grudniu, odbędzie się międzynarodowa impreza 1st IFA World Armwrestling Championships (3-7.12.2019).


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *