Misie dla młodych czytelników w Stacji Kultura

Misie dla młodych czytelników w Stacji Kultura
Reklama
Reklama

W Stacji Kultura i filiach Biblioteki Rumia czekają na was pluszowe misie, które uwielbiają się przytulać i bardzo chciałyby poznać wszystkich małych czytelników!

Miś to postać zakorzeniona w kulturze, sztuce i po prostu w naszym życiu. Każdy z nas miał ulubioną maskotkę gdy był dzieckiem. Dla wielu dzieci miś jest jak skarb. Można się do niego przytulić, wyszeptać swoje smutki do pluszowego uszka, poczuć się bezpiecznie. Kosmata postać jest też bohaterem wielu baśni i bajek.

Reklama
Reklama

25 listopada świetowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz 120 urodziny tej sympatycznej zabawki. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi przygotowała nie lada gratkę.

– Postanowiliśmy uczcić urodziny maskotki i sprezentować ją naszym najmłodszym czytelnikom, jako dodatkową nagrodę w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Misie będzie można odbierać przez cały rok, do 25 listopada 2023 – informują bibliotekarze.

Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, biorące udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”, które przyjdą do biblioteki (Stacji Kultura lub filii) z Kartą Małego Czytelnika wypełnioną kompletem naklejek i oddadzą ją bibliotekarzowi, dostaną w prezencie, oprócz przewidzianego dyplomu, pluszowego misia.

– Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, które jeszcze nie biorą udziału w akcji czytelniczej zachęcamy do zapoznania się z jej opisem i przyjścia ze swoimi latoroślami do biblioteki.

„Mała Książka – wielki człowiek”

Akcja „Mała Książka – wielki człowiek” ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.”

Regulamin wydawania misiów w ramach akcji „Mała Książka – wielki człowiek”

  1. Akcja trwa od 25.11. 2022 do 25.11.2023. Rozpoczyna się i kończy w Światowym Dniu Pluszowego Misia.
  2. W ramach akcji każde dziecko, w zamian za oddanie bibliotekarzowi wypełnionej kompletem naklejek karty Małego Czytelnika, otrzyma w prezencie pluszowego misia.
  3. Na jedno dziecko przypada jedna maskotka.
  4. Biblioteka zastrzega sobie prawo do zmiany wizerunku maskotki w trakcie trwania akcji, bądź przerwania akcji z powodu wyczerpania zapasów misiów.

(źródło: Stacja Kultura w Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *