Reklama Reklama

Po pijanemu, środkiem Rumi. Kierowca zatrzymany

Na ul. Gdańskiej w Rumi doszło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało aż 3 promile.

Reklama Reklama

Podczas służby patrolowej, wykonywanej w poniedziałkowy poranek (28 listopada) przy ul. Gdańskiej w Rumi, str. Bartłomiej Mach i mł. insp. Tomasz Grzejda zauważyli Citroena, którego kierowca miał problemy z płynną jazdą.

Z początku mundurowi myśleli, że są to problemy techniczne, ponieważ kierujący gwałtownie hamował i przyspieszał, silnik samochodu cyklicznie gasł, a kierunkowskazy były chaotycznie włączane i wyłączane.

Straznicy miejscy w Rumi zatrzymali pijanego kierowcę

Ostatecznie strażnicy zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierowcę. Okazała się nim okazała się około 30-letnia kobieta. Podczas kontroli wyczuli od kierującej woń alkoholu, więc natychmiast odebrali jej kluczyki i wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji. Okazało się, że kobieta nie miała prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało 3 promile. Dzięki czujności mundurowych udało się więc wyeliminować z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę potrącenia lub wypadku.

(źródło: UM Rumia)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *