Mistrzostwa Europy. Gdzie w Rumi obejrzeć mecze Euro 2024?

Mistrzostwa Europy. Gdzie w Rumi obejrzeć mecze Euro 2024?
Reklama
Reklama

Gdzie w Rumi można zobaczyć Mistrzostwa Europy 2024? Czy jest organizowana jakaś Strefa Kibica, w której można by było obejrzeć mecze Euro?

Mistrzostwa Europy 2024

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w Niemczech, od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku. Turniej odbędzie się na 10 stadionach w 10 różnych miastach w tym, po raz pierwszy, w Lipsku.

Oficjalna piosenka Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech

Kiedy zagra reprezentacja Polski?

Na mundialu w Katarze będziemy mieli okazję zobaczyć mecze Polaków. Kadra rozegra co najmniej trzy spotkania:

  • 16 czerwca, godz. 15:00: Polska – Holandia
  • 21 czerwca, godz. 18:00: Polska – Austria
  • 25 czerwca, godz. 18:00: Polska – Francja

Strefa kibica w Rumi?

Podobnie jak w przypadku poprzednich wielkich piłkarskich imprez, czyli Euro 2020 i Mistrzostw Świata 2022, w Rumi i tym razem nie została dotychczas zapowiedziana żadna „miejskiej” strefa kibica. Meczów nie obejrzymy ani na sporej wielkości obiektach MOSiR Rumia, jak i w mniejszym Miejskim Domu Kultury. Prawdopodobnie jedyne strefy kibica, na jakie mogą liczyć mieszkańcy to te organizowane przez prywatne puby czy restauracje.

Mistrzostwa Europy. Gdzie obejrzeć mecze w Rumi?

Tu jednak jest inny problem. Jakiś czas temu poruszałem temat pubów w Rumi, do których warto się wybrać. Niestety, ich liczba cały czas maleje. Szczególnie podczas mistrzostw przydałby się sportowy pub Winners (kliknij po szczegóły), który mieścił się przy dworcu PKP w Rumi. Można tam było obejrzeć wszystkie mecze Euro 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018.

Gdzie mieszkańcy Rumi oglądają mecze? W 2021 roku zapytałem Was na instagramie oraz fanpage’u Tymczasem w Rumi gdzie mieszkańcy Rumi oglądają mecze podczas dużych imprez sportowych. Większość z Was robi to…w domowym zaciszu, co nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Rumia. Transmisja z meczów w pubie

Na profilach Tymczasem w Rumi na Facebooku i Instagramie zapytałem o planowane transmisje meczów w innych rumskich klubach.

Gdybyście chcieli wyjść na mecz do pubu, aktualnie „na rynku” polecam „Pool Club Adria”, przy ul. Piaskowej. Sam nieraz oglądałem w nim transmisje ważnych spotkań. 🙂 Nie wiem, czy wiele zmieniło się po pandemii, ale mój opis tego miejsca znajdziecie w artykule: Gdzie w Rumi wyjść na piwo czy drinka ze znajomymi?.
Rezerwacje i dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 601-318-217.

Jeśli Twój lokal planuje transmisje z Mistrzostw Europy 2024 – zapraszam do kontaktu. 🙂

Gdzie w Rumi…?

Gdzie, co, kiedy i jak w mieście Rumia? 🙂 Ten dział to praktycznie „rumia online” – opinie, recenzje, podpowiedzi i odpowiedzi dotyczące Rumi. Znajdziecie tam odpowiedzi na najczęściej padające pytania od mieszkańców oraz inne różne ciekawostki.

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *