„Mistrzowie parkowania” przy CH Port Rumia? [Problemy mieszkańców]

W ostatnim czasie zwrócił się do mnie jeden z czytelników bloga TwR. W swojej wiadomości poruszył problem z autami parkującymi na terenie parkingu Centrum Handlowego Port Rumia.

Wiadomość od czytelnika:

Reklama Reklama

„Jestem mieszkańcem Rumi i stałym bywalcem CH Port Rumia. To co się wyprawia czasem na parkingu przechodzi ludzkie pojęcie. Może byłoby warto rozważyć powstanie stałej rubryki na temat mistrzów parkowania. Myślę, że piętnowanie chamstwa na forum publicznym z czasem poprawiłoby mentalność ludzką.”

Materiały nadesłane przez czytelnika:

Ten sygnał to nie jest jednostkowy przypadek, takich wiadomości dostawałem w przeszłości całkiem sporo. Właśnie dlatego zdecydowałem się opublikować temat i zweryfikować go m.in. z pomocą czytelników. Wrzucając tu powyższe materiały, przede wszystkim zależy mi na tym, żeby poruszyć problem i sytuację, który dotyka mieszkańców, a nie atakować „ad personam” (stąd też m.in. zamazane rejestracje).

Czy błędy popełniane przez kierowców wynikają z ich umyślnego działania? Najczęściej – pewnie tak, choć przy okazji dyskusji warto wziąć pod uwagę także inne kwestie. Jak można na przykład zauważyć, część z Was zwraca uwagę w komentarzach na zbyt wąskie miejsca parkingowe. Zaciekawił mnie komentarz Pana Pawła, którego fragment pozwolę sobie tu przytoczyć:

Reklama Reklama

„Niestety najłatwiej wieszać psy, ale prawda jest taka, że w Polsce standard miejsc parkingowych jest jeszcze z czasów malucha. Samochody dzisiaj są dużo większe, a miejsca zwykle za małe. W dodatku ani jednego miejsca dla pojazdów ciężarowych, autobusów czy dostawczych, a kierowcy z nich też robią w marketach zakupy, bo gdzie mają wielką ciężarówką podjechać, pod Biedronkę?”

A jakie jest Twoje zdanie w powyższej kwestii? Koniecznie daj znać!

Problemy mieszkańców. O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *