InwestycjeWiadomości

Nowe nasadzenia w Rumi

Nowe nasadzenia w Rumi
Reklama Reklama

Wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego w Rumi pojawiło się 20 nowych drzew. Jak zapowiada miasto – to nie koniec zmian!

Nowe nasadzenia pojawiły się pomiędzy Parkiem Starowiejskim w Rumi, a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Są to wierzby białe, gatunek naturalnie występujący na brzegach rzek, przy rowach bądź innych miejscach o wilgotnym podłożu. Drzewa zostały odpowiednio przycięte, dzięki czemu wiosną lub latem będzie można je podziwiać w pełnej okazałości. Jak wszystkie rośliny, przyczynią się one do czystszego powietrza. Ponadto, gdy zrobi się cieplej, będą dawać cień, a tym samym ograniczać nagrzewanie ciągu pieszo-rowerowego oraz rzeki – informuje urząd miasta.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Jesienne nasadzenia w Rumi

Jak zapowiedziało miasto, to jednak nie wszystkie zmiany, jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Akcja zapoczątkowała “serię jesiennych nasadzeń”. W najbliższym czasie drzew przybędzie również na węźle integracyjnym oraz kilku innych ulicach Rumi.

W ostatnim czasie pisałem na blogu o planowanej przebudowie terenów przy ul. Dębogórskiej, pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego. Więcej we wpisie: Zielona metamorfoza na ul. Dębogórskiej.

A gdzie Waszym zdaniem przydałoby się więcej zieleni? Dajcie znać w komentarzach!

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

  1. Konieczne nasadzenia w drugiej części ul Zwirki i Wigury gdzie deweloper wyciął rzad kasztanowców, ta część Rumi w rejonie ul Reja pilnie potrzebuje zielonej metamorfozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.