Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rumi

sp nr 1, ekologia, klimat
Reklama
Reklama

„Śro-do-wisko! Po-nad wszystko”! Młodzież z Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi wzięła dziś udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym „Youth climate strike”.


Dzieci w dziesiątkach tysięcy szkół w ponad 100 krajach na całym świecie wzięły dziś udział w strajkach pod hasłem „Youth climate strike”. Nastolatki wyszły ze swoich klas, aby wyrazić rosnący gniew na niepowodzenie polityków w walce z eskalującym kryzysem ekologicznym. Do akcji dołączyła się m.in. grupa ośmioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi.

Reklama
Reklama

Akcję rozpoczęła 15-latka Greta Thunberg (nazwana przez media Eko-Pippi), która we wrześniu 2018 roku zorganizowała przed szwedzkim parlamentem indywidualny protest. Nastolatka odmówiła pójścia do szkoły aż do czasu ​​wyborów powszechnych w Szwecji, 9 września, aby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny. Każdego dnia przez dwa tygodnie dziewczyna siedziała pod parlamentem w centrum Sztokholmu, rozdając ulotki, które mówią: „Robię to, bo dorośli mają wylane na moją przyszłość”.

Opracował: Paweł Jałoszewski, zdjęcie pochodzi od czytelniczki, Pani Moniki.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *