Kradli auta w Niemczech. Zostali zatrzymani w Rumi.

zatrzymanie zlodzei samochodow, kradziez aut, rumia, policja
Reklama
Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec. Ich wartość to około 200 tys. zł. Do odzyskania pojazdów doszło na terenie Rumi, w pobliżu jednej z restauracji typu fast food.

W miniony poniedziałek (11 marca) uwagę funkcjonariuszy kryminalnych przebywających na terenie Wejherowa przyciągnęły dwa pojazdy marki Toyota. Auta nie dość, że jechały znacznie wolniej niż inne, to trzymały się bardzo blisko siebie. Takie zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia mundurowych, że samochody mogą pochodzić z kradzieży lub przewozić przedmioty, których posiadanie jest zabronione.

Reklama
Reklama

Policjanci jechali za podejrzanymi pojazdami, w między czasie sprawdzając w swoich systemach ich tablice rejestracyjne. Tablice okazały się poszukiwane jako skradzione na terenie Niemiec. Ta informacja potwierdziła przypuszczenia mundurowych, którzy w tym momencie wezwali do pomocy większe siły. Do zatrzymania samochodów do kontroli doszło na terenie Rumi, na parkingu restauracji McDonald’s.

Zobacz: Policjant z Rumi uratował życie rannej kobiecie. Teraz otrzymał nagrodę!

Zatrzymane samochody Toyota Rav i Toyota GT okazały się poszukiwane. Obydwa zostały skradzione na terenie Niemiec. Jeden z nich został skradziony tego samego dnia, a drugi cztery dni wcześniej. Wartość odzyskanych samochodów to około 200 tys. zł.

Zobacz: Magazyn narkotykowy na terenie Rumi

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 23, 31 i 41 lat którzy poruszali się skradzionymi samochodami, wszyscy to mieszkańcy Gdyni. W zabezpieczonych pojazdach mundurowi znaleźli również kilka tablic rejestracyjnych, zarówno polskich jak i niemieckich. Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *