Najlepszy przyjaciel policjanta. Pies służbowy.

psy policyjne wejherowo, policja, rumia, wydarzenia
Reklama
Reklama

Wytresowane, wytrzymałe i o niebywale silnym węchu. Psy służbowe z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeszły w miniony weekend kolejne treningi.

Reklama
Reklama

W szkoleniu udział wzięło dwóch policjantów -przewodników, pełniących służbę w Referacie Patrolowo- Interwencyjnym wejherowskiej komendy, wraz ze swoimi czworonogami. Funkcjonariusze regularnie uczestniczą w szkoleniach i trenują psy patrolowo-tropiące. Podczas ćwiczeń policjanci szkolili psy z zakresu posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz zatrzymania przestępców w pościgu. To świetna okazja do doskonalenia umiejętności czworonogów oraz utrzymania ich sprawności fizycznej.

Pies służbowy to specjalnie wyszkolony pies do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi, będący na służbie w policji (pies policyjny), wojsku, straży granicznej, straży pożarnej, służbie więziennej, straży ochrony kolei lub wydziale kontroli celnej. Jest niezwykle przydatny ze względu na swe wybitne zdolności węchowe (wykrywania i rozróżniania różnych zapachów w różnych stężeniach) oraz zdolność podążania za konkretnym zapachem aż do wykonania zadania.

Każdy wyszkolony pies ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z psem w celu pomyślnego wykonania powierzonego im zadania, a także zapewnia psu opiekę i dba o jego wyszkolenie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *