Panattoni Park Tricity North. Centrum dystrybucyjne w Rumi

Panattoni Park Tricity North, rumia, inwestycja, hala magazynowa, centrum dytrybucyjne, baltycki terminal kontenerowy, Marek Dobrzyki, tereny inwestycyjne
Reklama
Reklama

Panattoni Park Tricity North, czyli inwestycja o powierzchni 45 tys. mkw., znajduje się nieopodal Bałtyckiego Terminala Kontenerowego i Obwodnicy Trójmiasta.

Zgodnie z opisem inwestora, Panattoni Park Tricity North to jedna hala magazynowa klasy A o powierzchni ok. 45 tys. m kw., dostosowana do potrzeb lokalnego rynku, zwłaszcza branż morskich, logistyki i lekkiego przemysłu. Najemcy mogą skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań składowania towarów, licznych doków, bram z poziomu „0” oraz obszernych placów manewrowych. Dodatkowo obiekt wyposażony jest w liczne rozwiązania energooszczędne i proekologiczne, które zapewniają mu uzyskanie certyfikatu BREEAM.

Reklama
Reklama

O tym, że firma Panattoni Europe zrealizuje budowę swojego kolejnego centrum dystrybucyjnego na terenie Rumi dowiedzieliśmy się w kwietniu 2019 roku.

Skąd lokalizacja w Rumi? Położenie inwestycji ma zapewniać korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta. Inwestycja znajduje się 8 minut od Obwodnicy Trójmiasta (droga S6 prowadząca do autostrady A1 i drogi ekspresowej S7) 8 km od BCT Gdynia i 10 km od centrum Gdyni. Zapewnia to korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta, zaś położenie 3 km od trasy wylotowej S6, która przechodzi w autostradę A1, pozwala na szybkie pokonanie kraju od jego północnej do południowej granicy.

Marek Dobrzyki, Managing Director z firmy Panattoni Europe: „Lokalizacja hal magazynowych w tym regionie to logistyczny strzał w dziesiątkę. Trójmiasto znajduje się na szlaku dwóch ważnych paneuropejskich korytarzy transportowych: VI – łączącego Skandynawię z Południową Europą oraz IA, który przecina kraje nadbałtyckie, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. Obecnością w Trójmieście komunikujemy międzynarodowym firmom, że jesteśmy gotowi na ich przyjęcie i dostosowanie hal magazynowych do indywidualnych potrzeb”. (wypowiedź z kwietnia 2019 roku)

Kolejny komunikat spółki Tricity North ukazał się w październiku 2019 r. Dowiedzieliśmy się, że za budowę magazynu wraz z infrastrukturą przy ul. Działkowców w Rumi odpowiada firma Dekpol S.A.. Wartość wynagrodzenia netto emitenta za wykonanie inwestycji została ustalona na poziomie ok. 8% przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej emitenta za rok 2018 (przeliczone wg kursu euro z dnia 3 października 2019 r). Jak podawał serwis money.pl, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Dekpolu sięgnęły 837 mln zł w 2018 r. wobec 578,99 mln zł w 2017 r.

Zgodnie z planem, zakończenie przez spółkę realizacji inwestycji oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowano na marzec 2020 r.

fot. Michał (zdjęcie od czytelnika)

Panattoni Park Tricity North w Rumi sprzedane

We wrześniu 2022 roku pojawiły się informacje o sprzedaży w pełni wynajętego parku dystrybucyjnego Panattoni Park Tricity North. Nowym nabywcą jest czeski fundusz Trigea Nemovitostní Fund – spółka inwestycyjna należąca do czeskiej Grupy Partners. Strony uzgodniły, że nie ujawnią wartości transakcji.

źródło: informacja prasowa, panattonieurope.com

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *