Napadł z nożem, pobił i okradł. Brutalny rozbój na dworcu w Wejherowie

Napadł z nożem, pobił i okradł. Brutalny rozbój na dworcu w Wejherowie
Reklama
Reklama

Policjanci kryminalni z Wejherowa zatrzymali 46-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał cztery zarzuty.

O zdarzeniu poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Wejherowscy kryminalni w piątek (19 sierpnia) nad ranem otrzymali zgłoszenie o przestępstwie rozboju, do którego doszło w Wejherowie na peronie dworca Wejherowo – Śmiechowo.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Na miejsce zdarzenia oraz tereny pobliskie skierowani zostali dzielnicowi oraz policjanci prewencji. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili okoliczności oraz przebieg zdarzenia.

– Jak ustalili, sprawca miał zaczepić innego mężczyznę na peronie, następnie po chwili zaczął mu grozić pozbawieniem życia, a także przy użyciu noża (lub innego niebezpiecznego przedmiotu) doprowadził do stanu bezbronności. Wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego po głowie i twarzy, a następnie ukradł pokrzywdzonemu karty do bankomatu i dowód osobisty – czytamy w komunikacie.

Kryminalni, intensywnie pracując nad sprawą „w terenie”, około godziny 15:00 zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 46-latek. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawca odpowie za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a także za kradzież, groźby karalne oraz znieważenie funkcjonariusza. Za rozbój z użyciem noża lub innego niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Napadł z nożem, pobił i okradł. Rozbój na dworcu w Wejherowie:

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *