Największy orlik w Rumi już po remoncie. Co się zmieniło?

Największy orlik w Rumi już po remoncie. Co się zmieniło?
Reklama
Reklama

Boisko piłkarskie przy ul. Świętopełka w Rumi znów będzie dostępne dla mieszkańców! Kiedy można z niego skorzystać? Co zmieniło się po remoncie?

Sprawdź co słychać w Rumi.

Reklama
Reklama

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi

Kompleks boisk przy ul. Świętopełka 24 w Rumi nosi nazwę imienia kleryka Zbigniewa Pranczka. Został oddany do użytku 26 marca 2010 roku. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni o wym. 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne o wymiarze 19m x 32m, a także budynek socjalny przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w którym znajduje 9 szatni z toaletami i prysznicami.

Co zmieniło się po remoncie orlika przy ul. Świętopełka?

Zakres prac remontowych boiska przy ul. Świętopełka w Rumi obejmował: wymianę sztucznej nawierzchni, nowe bramki i piłkochwyty, wymianę i odmalowanie ogrodzenia Orlika „zielonego”, wymianę oświetlenia na LEDowe, montaż małej architektury (ławek, koszy na śmieci, boksów na sprzęt sportowy dla klubów) oraz poszerzenie bramy wjazdowej.

Koszt remontu to 650 tysięcy złotych. Na realizację tego zadania urząd miasta pozyskał przy tym ponad 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zadanie pn. „Remont boiska piłkarskiego Orlik przy ul. Świętopełka w Rumi” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Zobacz zdjęcia z remontu:

fot. MOSiR Rumia

Kiedy można skorzystać z boiska?

Od soboty, 27 sierpnia, zmodernizowane boisko przy ul. Świętopełka będzie znów dostępne dla mieszkańców.

Przekonajcie się sami, jak komfortowy i nowoczesny jest ten obiekt po gruntownej przebudowie infrastruktury i wymianie nawierzchni – zachęca MOSiR Rumia.

Obiekt dostępny jest dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, w soboty od 9.00 do 21.00, a w niedziele – od 11 do 21.

A co Wy sądzicie o tej inwestycji? Dajcie znać w komentarzach.

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi i MOSiR Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *