Nietypowy „dziki” lokator przy ul. Bydgoskiej w Rumi

dzikie zwierze rumia jaszczurka fundacja anakonda tymczasem w rumi 2
Reklama
Reklama

W zeszłym tygodniu Fundacja Anakonda interweniowała w sprawie dzikiego lokatora na jednej z klatek schodowych w rumskich blokach.Informacja w ramach ciekawostki. 🙂 1 września (poniedziałek), w godzinach wieczornych, Fundacja Anakonda (pomagająca egzotycznym zwierzętom) została poinformowana o „wolno biegającej” jaszczurce na klatce schodowej w jednym z bloków, przy ul. Bydgoskiej w Rumi.

Reklama
Reklama

Po krótkiej rozmowie telefonicznej oraz zdjęciach stwierdziliśmy, że może to być jakiś gatunek gekona. Udaliśmy się na szybką akcję schwytania jaszczurki. Udało się. – relacjonuje fundacja na swoim fanpage’u.

Jak się okazuje, „dzikim” lokatorem postanowił zostać Gekon turecki. Gad występuje w południowej i południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego i południowej Francji, na północno-wschodnim wybrzeżu Adriatyku, Półwyspie Bałkańskim, a także na wyspach Morza Śródziemnego i Egejskiego. Jak zatem pojawił się w Rumi? Fundacja zakłada, że mógł przyjechać w bagażu z jednym z mieszkańców, komuś uciekł albo została wypuszczona celowo.

Jaszczurka trafiła do terrarium, gdzie odbywa kwarantannę. Dalszym krokiem będzie znalezienie jej domu.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Fundacji Anakonda)

Zobacz także:

Gdzie powinno się zgłaszać zabłąkane zwierzęta w Rumi? Czy wszystkie z nich są bezpańskie? W jakiej instytucji poprosić o pomoc? Sprawdź osobny wpis na ten temat! [kliknij, aby przejść]


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *