Niewybuchy przy ul. Gdańskiej w Rumi – więcej informacji

niewybuch gdanska rumia co sie stalo
Reklama
Reklama

Miniony weekend przyniósł sporo emocji mieszkańcom domów położonych przy ul. Gdańskiej w Rumi. Wszystko za sprawą niewybuchów znalezionych podczas trwającej budowy.18 września (w piątek) około godziny 12:40 na fanpage’u Tymczasem w Rumi otrzymałem od Was liczne sygnały o utrudnieniach w ruchu pieszym i samochodowym przy ul. Gdańskiej. Jak się szybko okazało, przy trwającej budowie tunelu w Janowie wykopano…14 granatów moździerzowych z II Wojny Światowej!

Reklama
Reklama

Niewybuchy znalezione podczas prac budowlanych w Rumi

Informację o znalezieniu niewybuchów podczas budowy po dwóch godzinach (około godziny 15:00) potwierdził oficjalny komunikat Urzędu Miasta Rumi:

„Podczas prac budowlanych związanych z realizacją węzła integracyjnego w Janowie natrafiono na niewybuchy. Teren przy skrzyżowaniu ul. Oliwskiej oraz Obrońców Westerplatte został zabezpieczony przez policję. Obecnie służby czekają na przybycie patrolu saperskiego, który podejmie dalsze działania.”

Ewakuacja mieszkańców i kolejne granaty moździerzowe.

Następnego dnia, w sobotę (19 września), w godzinach przedpołudniowych, saperzy wydobywali z wykopu kolejne granaty. Na czas akcji ewakuowano mieszkańców w promieniu 200 m.

Łącznie znaleziono 14 niewybuchów. Wszystkie niebezpieczne „znaleziska” zabrano na poligon, w celu wysadzenia.


(zdjęcie tytułowe: Bartłomiej Rojek, wpis opracowałem na podstawie informacji od czytelników oraz komunikatów Urzędu Miasta Rumi i Straży Miejskiej w Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *