Nowoczesne oświetlenie na ulicach Rumi

Nowoczesne oświetlenie na ulicach Rumi
Reklama
Reklama

Jak zapowiada urząd miasta, jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.Gdzie w Rumi zostanie zamontowane nowe oświetlenie?

W ramach jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego doświetlonych zostanie 15 przejść dla pieszych. Mieszkańcy będący autorami wniosków, po konsultacji ze strażą miejską i pracownikami urzędu, wybrali do doświetlenia pasy zlokalizowane na:

Reklama
Reklama

Są to przejścia, na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Pozostałe trzy przejścia, które zostały wytypowane do doświetlenia, są obecnie projektowane.

Ulica Dębogórska w Rumi doczeka się nowego oświetlenia. (fot. Urząd Miasta Rumia)

Większe bezpieczeństwo pieszych

Na każdym doświetlanym przejściu zostaną zamontowane dwa słupy wraz z oświetleniem LED. Będą to anodowane słupy aluminiowe – bardziej odporne na korozję, dzięki znacznie grubszej powłoce od naturalnej. Wspomniana warstwa skutecznie zabezpiecza aluminium przed dalszym utlenianiem się. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, zastosowane zostaną dodatkowe lampy wczesnego ostrzegania. Ich aktywacja będzie następować po wciśnięciu przycisku przez pieszego.

fot. Urząd Miasta Rumi

Realizacja tej wartej niespełna 150 tysięcy złotych inwestycji nastąpi we wrześniu i potrwa do końca października tego roku. Wykonawcą będzie firma B&B Andrzej Bela z Lini.– Staramy się poprawiać bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji. – Pomysł na oświetlenie przejść pojawił się już w zeszłym roku. Z projektu obywatelskiego oświetlimy 15 przejść, poza tym projektem jeszcze 10 innych. Chcemy, by w tym roku około 20-25 przejść dla pieszych zostało specjalnie doświetlonych. Zwiększą one bezpieczeństwo i spokój pieszych, jak i kierowców – dodaje.

Pozostałe miejsca z nowym oświetleniem

Doświetlenie pozostałych 5 przejść dla pieszych, które zostały wytypowane w innym projekcie Budżetu Obywatelskiego, dotyczy m.in. ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Ceynowy. W planach jest też montaż oświetlenia na 3 przejściach dla pieszych na ul. Pomorskiej. Zostaną one sfinansowane ze środków urzędu miasta oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Nowoczesne oświetlenie na ulicach Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Mieszkańcy już dziś mogą zobaczyć jedno z doświetlonych przejść dla pieszych, które powstało dzięki współpracy miasta z deweloperem – firmą Orlex. Znajduje się ono przy ul. Dębogórskiej, w pobliżu ul. Jałowcowej. Oświetlenie wkrótce zostanie uruchomione.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *