Nowoczesny i hybrydowy autobus testowo na „rumskiej” trasie

Reklama
Reklama

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej (PKA) w Gdyni w ostatnim czasie testuje autobusy marki VOLVO 7900E oraz Mercedes-Benz 628 03 Citaro G Hybrid. Dla nas istotniejszy jest ten drugi, gdyż do 23 września możecie go spotkać na ulicach Rumi – obsługuje popularną trasę „R”. 🙂Mercedes-Benz Citaro trafił do PKA po wcześniejszych testach w spółce PKS Gdynia. Napędza go elektryczny silnik tarczowy, o mocy maksymalnie 14 kW i momencie obrotowym 220 Nm. W pojeździe został zastosowany asystent kierowcy Preventive Brake Assist, który automatycznie ostrzega kierowcę o nagłych przeszkodach na drodze i inicjuje częściowe hamowanie.

Reklama
Reklama

Testowane autobusy sprawdzane są nie tylko pod względem technicznym- mają także za zadanie polepszyć komfort podróży pasażerom. W omawianym pojeździe może podróżować jednocześnie 41 pasażerów na miejscach siedzących i 94 na miejscach stojących.

Zobacz: Bezpłatne przejazdy autobusami ZKM Gdynia i pociagami SKM Trójmiasto!

źródło: komunikat Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej (PKA) w Gdyni, https://www.pkagdynia.pl/autobus-volvo-i-mercedes-na-testach-w-pka_281a


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *