Plac zabaw przy rumskiej „Jedynce” oddany do użytku!

Plac zabaw przy rumskiej „Jedynce” oddany do użytku!
Reklama
Reklama

Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1 został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców Rumi. Z obiektu, który jest ogólnodostępny, może jednocześnie korzystać około 70 dzieci. Inwestycja kosztująca ćwierć miliona złotych została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.Dotychczasowy plac zabaw, zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, był już mocno wyeksploatowany, przez co stał się mniej bezpieczny i mniej atrakcyjny. Przebudowę obiektu zaproponowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Ostatecznie projekt otrzymał 836 głosów i stał się jedną z pięciu koncepcji o charakterze inwestycyjnym, które przekazano do realizacji.

Reklama
Reklama

Niedawno zakończyły się prace budowlane polegające między innymi na montażu zestawów sprawnościowych i nowych zjeżdżalni, a także wymianie nawierzchni. Natomiast w miniony piątek (13 września) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć kolejne miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas podczas szkolnych zajęć oraz po lekcjach – podkreśla wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który był obecny podczas uroczystego otwarcia. – Mam nadzieję, że ten nowoczesny plac zabaw będzie dobrze służył maluchom i przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju – dodaje.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi, zdjęcie tytułowe: Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *