Nowy plac zabaw w Rumi

Nowy plac zabaw w Rumi
Reklama
Reklama

Dobra wiadomość dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. W Rumi został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw, przy ul. Malinowej. Jest ogólnodostępny dla mieszkańców.

Plac zabaw przy ul. Malinowej (Rumia)

Pomimo, że plac zabaw przy ul. Malinowej już od dłuższego czasu wydawał się gotowy, oficjalnie do dyspozycji mieszkańców został oddany w maju 2022 roku. Dlaczego tak się stało?

– Prace budowlane związane z montażem elementów małej architektury, poszczególnych zabawek oraz urządzeń siłowni zewnętrznej zakończyły się kilka miesięcy temu. Dużo czasu na zaaklimatyzowanie potrzebowały jednak zasadzone na placu zabaw rośliny, dlatego przekazanie obiektu do użytku mieszkańców mogło nastąpić dopiero teraz – tłumaczy Urząd Miasta Rumi.

Plac zabaw przy ul. Malinowej w Rumi. (fot. UM Rumia)
Plac zabaw przy ul. Malinowej w Rumi. (fot. UM Rumia)

Inwestycja zrealizowana przez firmę DS Development z Kosakowa. Plac znajduje się bezpośrednio przy zarządzanym przez dewelopera osiedlu Garvena Park, jest jednak ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Rumi (bez opłat).

Plac zabaw przy ul. Malinowej (Rumia). Gdzie się znajduje?

Nowe osiedle, a ulica Świętopełka w Rumi

Przy okazji komunikatu o oficjalnym oddaniu placu, pojawił się także ciekawy komentarz jednej z mieszkanek Rumi, Pani Małgorzaty. Opowiada ona o pobliskiej ul. Świętopełka. Zamieszczam go poniżej.

„Szkoda że do tych zdjęć [zamieszczonych w komunikacie miasta – dop. TwR] nie dołączono w jakim stanie jest droga – Świętopełka, po tym jak została zdewastowana w czasie budowy osiedla.

Kilkakrotnie podniosłam ten temat, niestety bez odzewu. Chodnik, który został na Malinowej – pytanie czemu tylko na Malinowej, skoro cała inwestycja dopisana jest do ulicy Świętopełka i trzy wejścia na osiedle są przy w.w ulicy. [Chodnik] położony przez dewelopera bardziej służy mieszkańcom osiedla jako miejsca parkingowe. Jakość mieszkania przy tej ulicy znacząco się pogorszyła. Nie wiem, kto odbierał tą inwestycje z ramienia Urzędu Miasta, pozostaje mi tylko pogratulować.”

Czy mieszkanka ma rację? Dajcie znać w komentarzach.

Co buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Przejdź do kategorii: INWESTYCJE W RUMI.

Znajdziesz tam między innymi:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *