Mężczyzna zaatakował nożem i przedmiotem wyglądającym jak broń

Mężczyzna zaatakował nożem i przedmiotem wyglądającym jak broń
Reklama
Reklama

Policjanci z Rumi zatrzymali 36-latka, który podczas majówki usiłował dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

O szczegółach sprawy poinformowała dziś Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

W poniedziałek (2 maja) policjanci z Wydziału Kryminalnego w Rumi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do mieszkania 60-latka wtargnął mężczyzna, który posługując się przedmiotem przypominającym broń palną oraz znalezionym w kuchni nożem, zagroził pokrzywdzonemu i zażądał oddania pieniędzy oraz innych kosztowności. Po krótkiej chwili, sprawca uciekł jednak z miejsca zdarzenia, nic nie zabierając.

Sprawą zajęli się kryminalni z Rumi. W poniedziałek (9 maja) mundurowi ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa. 36-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Rumi, a następnie do wejherowskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzuty.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do sądu, który tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *