Odbudowa Wild West Ranch – trwa zbiórka! Co za kwota!

Odbudowa Wild West Ranch – trwa zbiórka! Co za kwota!
Reklama
Reklama

Cały czas trwa zbiórka na odbudowę szkoły jazdy konnej Wild West Ranch w Dębogórzu Wybudowanie (gmina Kosakowo). Dotychczas wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

Uwaga! Wpis został pierwotnie opublikowany 15 marca 2021 roku. Zaktualizowałem go 6 kwietnia 2021 r..

Reklama
Reklama

Pożar w szkole jazdy konnej Wild West Ranch

15 marca 2021 roku, po porannym wpisie o pożarze w szkole jazdy konnej Wild West Ranch, w „rumskim internecie” sporo się wydarzyło. Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadawaliście w komentarzach (m.in. na fanpage’u Tymczasem w Rumi), było to o utworzenie zbiórki na odbudowę obiektu.

  • Zobacz więcej informacji: Pożar w Wild West Ranch

Zbiórka na odbudowę Wild West Ranch. Gdzie się odbywa i kto ją prowadzi?

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Na powstanie zbiórki środków na odbudowę stadniny nie trzeba było długo czekać. Została założona jeszcze tego samego dnia.

Zrzutka prowadzona jest pod adresem: https://zrzutka.pl/fahd5t

Informację o założeniu zbiórki na odbudowę Wild West Ranch opublikowałem natychmiast na blogu Tymczasem w Rumi, w klika godzin od samego pożaru. Wpis szybko rozprzestrzenił się w sieci, docierając do kilkudziesięciu tysięcy internautów! Autentyczność zrzutki została zweryfikowana i potwierdzona na oficjalnym fanpage’u. Założycielem i koordynatorem zrzutki jest Pani Katarzyna Wisowata.

Czy zbiórka na odbudowę Wild West Ranch jest wiarygodna? Firma potwierdza

Na temat prowadzonej zbiórki środków na odbudowę wypowiedziała się także sama stadnina. Oto, co szkoła Wild West Ranch napisała na swoim Facebooku, w dniu rozpoczęcia zrzutki (15 marca):

„Dostajemy masę pytań na temat zrzutki. Otóż kto zna Sheriff’a ten wie doskonale, co na to by powiedział. Dlatego wstrzymaliśmy się od takiej decyzji pomimo wielu Waszych próśb/propozycji. Ale są wśród naszych przyjaciół buntownicy, którym chyba nie straszne groźne spojrzenie Sheriff’a. Kasia z rodziną założyli zbiórkę. Nieśmiało ją tutaj udostępniam. Nieśmiało, bo nie dostałam zielonego światła od Głównodowodzącego, ale udostępniam w odpowiedzi na Wasze pytania czy jest wiarygodna. Jest.” (treść wpisu na fanpage’u z 15.03.2021 r.)

Uwaga na fałszywe zbiórki!

Jednocześnie Wild West Ranch poinformowało o fałszywych zrzutkach, nie mających nic wspólnego z firmą:

UWAGA! Pojawiły się fejkowe zrzutki. Na szczęście jest dopisek (niezweryfikowana). Jedyną potwierdzoną zrzutką jest ta, założona przez Przyjaciół Rancha pod nazwiskiem Katarzyna Wisowata. Bardzo nam przykro, że musimy publikować taką wiadomość.” (treść wpisu na fanpage’u Wild West Ranch z 5 kwietnia 2021 r.)

Zbiórkę na obudowę rancza wsparło już ponad 1000 osób

W momencie, kiedy piszę te słowa (6 kwietnia), udało się zebrać prawie dwa razy więcej środków, niż w pierwotnych założeniach. Na konto zbiórki wpłynęło już ponad 89 tysięcy złotych, od 1117 wspierających. Początkowy plan zakładał zakończenie zbiórki po 45 tysiącach złotych, ale potrwa ona jeszcze przez 8 dni (do 14 kwietnia 2021 r.). Zrzutka została udostępniona 788 razy.

O czym jeszcze mówi się w Rumi i okolicy?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się w naszej okolicy znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

(zdjęcie tytułowe: WWR / facebook.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *