Rumia. Znamy najlepszych sportowców i trenerów w 2020 roku!

Rumia. Znamy najlepszych sportowców i trenerów w 2020 roku!
Reklama
Reklama

W tym roku, z powodu pandemii, nie odbędą się rumska Gala Sportu. Wydarzenie połączone było z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku. Mimo odwołania imprezy, nadal zostaną nagrodzone osoby działające na rzecz rumskiego środowiska sportowego.

Najlepszy sportowiec i trener roku w Rumi. Znamy wyniki!

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku ma 27-letnią tradycję, natomiast Gala Sportu odbyła się już 11 razy. Od 16 lat wyboru dokonuje kapituła powołana przez burmistrza Rumi. Wydarzeniu zawsze towarzyszy bogaty program artystyczny, a nagrody i wyróżnienia wręczane są w uroczystej atmosferze.

Reklama
Reklama

– Tym razem koronawirus pokrzyżował nam plany i Gala się nie odbędzie – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Jednak to nie powód, by najlepsi trenerzy i sportowcy nie zostali wyłonieni oraz nagrodzeni. Liczymy na to, że wszystko jeszcze wróci do normalności i za rok będziemy mogli się spotkać w naszej hali, jak zwykliśmy to robić – dodaje.

Tegoroczna kapituła konkursowa obradowała 5 marca.

Sportowe wydarzenie 2020 roku w Rumi

Sportowe wydarzenie 2020 roku w Rumi: Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 Tańcach, fot. MOSiR Rumia

Za „Sportowe wydarzenie roku 2020” uznano Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 Tańcach. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 400 najlepszych par z całego kraju, które rywalizowały o medal mistrzostw Polski. Imprezę prowadziła Iwona Pavlović. Zawody te zna cała Polska, gdyż imprezy taneczne organizowane przez TKS Creative Dance odbywają się nieprzerwanie od 2013 roku.

Najlepsza młodzieżowa drużyna w 2020 roku

Najlepsza młodzieżowa drużyna w 2020 roku: Mini żaki RC Arka Rumia, fot. MOSIR Rumia

Wyróżnienie specjalne „Najlepsza młodzieżowa drużyna roku 2020” otrzymały Mini żaki Rugby Club Arka Rumia. Drużyna nie przegrała żadnego turnieju z cyklu RTDiM. Są zwycięzcami turniejów ogólnopolskich Rugby Amber Cup U-11 w Gdańsku oraz XIII Memoriału im. Mirosława Wojtani w Łodzi. Prowadzą w klasyfikacji PZR, będąc aktualnie najlepszą drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Najlepsza seniorska drużyna w 2020 roku

Najlepsza seniorska drużyna w 2020 roku: Kamis ATS MT Rumia, fot. MOSiR Rumia

Jako „Najlepszą seniorską drużynę roku 2020” wyróżniono Kamix ATS MT Rumia. Męska drużyna tenisa stołowego reprezentuje ATS MT i Rumię w pierwszej lidze tenisa stołowego (grupa północna). Na zakończenie rozgrywek sezonu 2019/2020 uplasowała się na drugiej pozycji, co dało zawodnikom prawo gry w barażach o superligę tenisa stołowego w Polsce.

Sportowa promocja miasta Rumi w 2020 roku

Wyróżnienie specjalne „Sportowa promocja miasta Rumi roku 2020” otrzymał Piotr Biankowski – sportowiec ekstremalny, który trenował pływanie i rugby. Aktualnie z powodzeniem uprawia triathlon oraz swimrun. Jednak jego prawdziwą pasją jest lodowe pływanie, czyli winter swimming. W tej dyscyplinie sportu jest niewątpliwym mistrzem, przełamującym bariery zimna, wytrzymałości i szybkości. W Mistrzostwach Świata w Bled na Słowenii zajął trzecie miejsce na dystansie 1 km w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata IWSA International Winter Swimming Association zajął trzecie miejsce. Zdobył też drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Wörthersee Swim Austria (międzynarodowy maraton pływacki).

Najlepszy trener 2020 roku

Tadeusz Pepliński – najlepszy trener 2020 roku, fot. MOSIR Rumia

W kategorii „Najlepszy Trener roku 2020” kapituła nominowała trzy osoby: Tadeusza Peplińskiego, Tadeusza Gawła oraz Dmytro Nazarenko. Przewagą głosów nagrodę zdobył Tadeusz Pepliński. Jest trenerem Rumskiego Klubu Sportowego oraz zaplecza kadry narodowej w biegach średnich. Zawodnicy RKS-u, którzy trenują pod okiem tego szkoleniowca, zdobyli w 2020 r. liczne medale na zawodach ogólnopolskich, międzywojewódzkich oraz wojewódzkich.

Najlepszy Sportowiec 2020 roku

fot. MOSIR Rumia / Krzysztof Kuruc

W kategorii „Najlepszy Sportowiec roku 2020” nominowano następujących zawodników: Kacpra Stępniaka, Paulinę Damaske, Przemysława Rynkiewicza i Darię Domżalską. Sportowcem roku został Kacper Stępniak. Reprezentuje UKS Tri-Team Rumia w triathlonie od 2012 roku. Jest wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie olimpijskim w triathlonie, wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie sprinterskim w triathlonie oraz wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie 70.3 Ironman w triathlonie.

Nagrody zostaną wręczone wszystkim laureatom indywidualnie.

Najlepiej zapowiadający się sportowcy młodego pokolenia:

 • Adam Dudzicz
 • Martyna Błaszczuk
 • Wiktor Stewa
 • Olimpia Klimczak
 • Oksana Klimczak
 • Kamila Stawicka
 • Hanna Rodak
 • Karolina Szalast
 • Anna Bielawa
 • Zuzanna Tomczak
 • Mikołaj Borski
 • Ignacy Mroske i Kornelia Szymańska
 • Damian Kierznikiewicz i Antonia Pierścieniak
 • Wiktoria Ehrlich
 • Magdalena Białek
 • Marta Klimek
 • Aleksandra Grubba
 • Małgorzata Osiowy

Gala Sportu w Rumi 2019 r. Wyniki, laureaci i nagrody.

Sprawdź ubiegłoroczne wyniki, ogłoszone podczas 11. Rumskiej Gali Sportu i 26. konkursu „Na Najlepszego Sportowca i Trenera Rumi”. Wyboru dokonała kapituła powołana przez burmistrza Michała Pasiecznego.

rumia rumska gala sportu sportowcy w rumi wyniki rezultat nagrody dla najlepszych sportowcow tymczasem w rumi

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *