Oświetlenie na ulicach Rumi (Problemy czytelników)

oswietlenie na ulicach rumi rumia problemy mieszkancow tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Jedna z czytelniczek bloga, Pani Marta, poprosiła mnie o poruszenie we wpisie tematu słabego oświetlenia ulic i przejść dla pieszych w Rumi. W swojej wiadomości wymieniła między innymi ulice Kosynierów czy Partyzantów.Wiadomość od czytelniczki bloga Tymczasem w Rumi, Pani Marty:

Reklama
Reklama

Witam. Właśnie jak co dzień wychodzę rano do pracy na autobus. Czasem zdarza mi się pojechać rowerem. Od jakiegoś czasu ulice w Rumi są nie oświetlone. Brak oświetlenia na pasach dla pieszych…Nie wiem, chyba w Rumi latarnia służą jedynie do ozdoby, gdyż funkcji bezpieczeństwa na drogach nie spełnia. Brak oświetlenia ul. Kosynierów do ronda Jana Pawła II czy ul. Partyzantów do pętli autobusowej na Dywizji Wojska Polskiego. Tędy też chodzą rano dzieci. Jest rano, a coraz ciemniej. Przesyłam zdjęcia, jak to wygląda. Jedyne światło to nadjeżdżających aut, autobusów. Czyżby w Rumi trzeba było zainwestować w osobiste latarki by bezpiecznie dotrzeć na przystanek autobusowy?(16.10.2020 r.)O komentarz w tej sprawie poprosiłem rumski magistrat. Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź:

W ostatnich dniach doszło do większej awarii, która została usunięta wczoraj (15.10.2020), po godzinie 20:00 przez Energę Oświetlenie. Dzisiaj Energa Oświetlenie pojedzie ponownie sprawdzić cały obszar. Naszych mieszkańców zachęcamy, aby na bieżąco zgłaszać wszelkie awarie, bo niestety nie jesteśmy w stanie każdego dnia wychwycić wszystkich takich sytuacji. Na każde zgłoszenie staramy się natychmiast reagować.  Na bieżąco zgłaszamy wszystkie takie sygnały do Energii Oświetlenie” – komentuje Anna Borys, kierownik Referatu Promocji, Estetyzacji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Rumi.

Awarie prądu w Rumi

Nowe oświetlenie w Rumi

Jak zapowiadali we wrześniu rumscy włodarze, jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych ma pojawić się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Szczegóły znajdziesz we wpisie: Nowoczesne oświetlenie na ulicach Rumi.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. K

    Na kosynierów, kościuszki, żwirki i Wigury i wszystkich obok ulicach ciągle brak światła z latarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *