Reklama Reklama

Oszustwo „na pracownika banku” w powiecie wejherowskim

Policjanci z powiatu wejherowskiego ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników banku.Reklama Reklama

W środę (18 listopada) policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietypowego oszustwa  metodą „na pracownika banku”.  Oszust, który dzwonił do pokrzywdzonej podał się za konsultanta bankowego i poinformował o niepokojących transferach pieniężnych na koncie ofiary. Aby zapobiec rzekomej kradzieży pieniędzy „konsultant” polecił aby pokrzywdzona zainstalowała aplikację, która umożliwiła mu zdalne wykonywanie działań na smartfonie. W ten sposób oszust uzyskał pełny dostęp do telefonu i tym samym konta bankowego, z którego dokonał przelewu – kradzieży pieniędzy. Pod koniec rozmowy sprawca wskazał aby usunąć z telefonu wskazane przez niego aplikacje.

W taki właśnie sposób w ostatnim czasie została oszukana mieszkanka powiatu wejherowskiego, która w  wyniku działania oszusta podającego się za pracownika banku straciła swoje oszczędności – prawie 10 tys. zł..

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania żadnych aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112 – komentują sytuację funkcjonariusze.

Oszustwo jest przestępstwem, za które grozi kara nawet od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *