Piaf – muzyka, słowa, obrazy

Piaf – muzyka, słowa, obrazy
Reklama
Reklama

Legendarna Edith Piaf oraz jej ukochany Paryż – miasto pełne emocji, miłosnych przygód, niezapominanych chwil i inspiracja dla setek artystów. W podróż po paryskich ulicach połowy XX wieku zabiorą publiczność wybitni znawcy życia i twórczości pieśniarki: Anna Dończyk-Gajos oraz Mieczysław Gajos. Spotkanie odbędzie się 11 marca o godz. 18:30 w Stacji Kultura.

Pretekstem do tego wydarzenia jest wydanie książki Moja Piaf, promowanej w formie słowno-muzycznego spektaklu. Muzyka, słowa i obrazy przywołają czar paryskiej bohemy i przybliżą postać „paryskiego wróbelka”. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wybrane zdarzenia z życia artystki, które zostały opisane w książce. W części muzycznej wybrzmią mniej i bardziej znane utwory z repertuaru Piaf. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji pozwolą stworzyć magię opowieści z minionych lat. Dopełnieniem słów i muzyki będą obrazy inspirowane życiem i twórczością Edith Piaf, prezentowane w wypożyczalni Stacji Kultura.

Reklama
Reklama

Prof. zw. dr hab. Mieczysław Gajos – romanista, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Jest aktywnym propagatorem kultury francuskiej w Polsce. Autor książek o Edith Piaf i tłumacz tekstów jej piosenek. Jest także twórcą sztuk teatralnych oraz scenariuszy widowisk muzycznych. Wokalista, półfinalista pierwszej edycji programu The Voice Senior.

Anna Dończyk-Gajos – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, studiów magisterskich na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych oraz podyplomowych studiów w zakresie malarstwa i rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W zakresie jej zainteresowań twórczych znajdują się: malarstwo, rzeźba, instalacja, obiekt artystyczny. Współzałożycielka Autorskiej Grupy Teatralno-Kabaretowej A.K.K. PLONS. Reżyseruje, pisze scenariusze, występuje w realizacjach scenicznych zespołu, do których projektuje i wykonuje scenografie.

Piątek 11 marca, godz. 18:30, Stacja Kultura (ul. Starowiejska 2), wstęp wolny

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *