Piękny gest uczniów z rumskiego „Ekologa”

Piękny gest uczniów z rumskiego „Ekologa”
Reklama
Reklama

Dla upamiętnienia obchodów 30-lecia istnienia Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, a także w ramach projektu „Rumia oczami dziecka”, w bliskim sąsiedztwie szkoły powstała „Aleja klonów Ekologa”.

Aleja powstała na terenie udostępnionym przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Janowo”, wzdłuż ciągów pieszych w „kwadracie” budynków Gdańska 26/28 i Pomorska 29/31. Pod czujnym okiem pracowników Spółdzielni, uczniowie najstarszych klas „Ekologa” posadzili blisko 20 sadzonek klonu zwyczajnego. Sadzonki ufundowane zostały przez szkolną społeczność.

Reklama
Reklama

– Przy tej okazji, serdecznie gratulujemy Jubileuszu 30-lecia oraz życzymy dalszej owocnej pracy dydaktyczno-wychowawczej dla całego grona pedagogicznego, a uczniom wielu sukcesów i przyjemności z czerpania wiedzy. Niech świętowany Jubileusz stanie się inspiracją do realizacji kolejnych planów i zamierzeń! – czytamy w komunikacie Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”.

Uczniowie podczas tworzenia Alei Klonów w Rumi Janowie (fot. SM Janowo)
Uczniowie podczas tworzenia Alei Klonów w Rumi Janowie (fot. SM Janowo)

Zbiórka elektroodpadów w Rumi

Warto przypomnieć, że w tym tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego zorganizowali zbiórkę elektroodpadów w Rumi. “Pogromcy Odpadów” przez trzy dni czekali na mieszkańców w punkcie przy ul. Kościelnej. Wyniki akcji powinniśmy poznać już wkrótce. 🙂

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/25/zbiorka-elektroodpadow-w-rumi/

Dwie nowe miododajne strefy w Rumi

W Rumi powstaną dwa nowe ogrody kieszonkowe! Miejsce, gdzie powstaną, wybrali mieszkańcy, za pośrednictwem internetu. Więcej na ten temat we wpisie:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/14/nowe-mini-ogrody-w-rumi-znamy-lokalizacje/

Co buduje się w mieście Rumia? 

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

  • Majówka 2022. Co dzieję się w majówkę w Rumi?
  • Galeria Rumia przedłuża i podpisuje umowy. Otwarcie nowego sklepu Sinsay
  • Miłośnicy psów spotkają się Rumi
  • Umowa podpisana! Będą duże zmiany w rejonie dworca PKP w Rumi! Wiemy, kto i kiedy je wykona!
  • Rondo w Rumi im. św. Jana Bosko? Radni PiS przedstawili projekt

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *