Pijany kierowca zatrzymany w Rumi. Miał ponad 3 promile alkoholu!

Pijany kierowca zatrzymny w Rumi
Reklama
Reklama

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali pięciu (!) nietrzeźwych kierowców, w tym jednego w Rumi- niestety, rekordzistę. Każdy z nich niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.Podczas minionego weekendu (11-13 października) policjanci w powiecie wejherowskim zatrzymali pięciu kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. W piątek w Wejherowie policjanci drogówki zatrzymali kierowcę audi, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie a ponadto w trakcie dalszej kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Następnego dnia również w Wejherowie mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. W trakcie badania alko-testem okazało się, że 27-latek kierujący volkswagenem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklama
Reklama

W niedzielę policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany w Rumi. To 39-letni obcokrajowiec, kierujący mercedesem. Jak informują funkcjonariusze, miał około trzech promili alkoholu w organizmie. Tego samego dnia na terenie gminy Gniewino mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Badanie alko-testem wykonane wobec 39-latka wykazało, że miał on prawie 2 promile. Ostatni nietrzeźwy kierowca podczas weekendu został zatrzymany w niedzielę przed godziną 21:00. W Wejherowie na ul. Gdańskiej policjanci przeprowadzali kontrole prędkości. Podczas służby ujawnili kierowcę opla, który na terenie zabudowanym przekroczył znacznie dozwoloną prędkość, gdyż jechał 108 km/h na pięćdziesiątce. Ponadto w trakcie badania trzeźwości okazało się, że był on nietrzeźwy, gdyż badanie to wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców poniesie konsekwencje przed sądem rejonowym. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie / pexels.com


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *