W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!

65 setów na 65 urodziny miasta
Reklama
Reklama

Tytułowe hasło towarzyszyło imprezie „65 setów na 65-lecie Rumi”, zorganizowanej na hali MOSiR Rumia z okazji jubileuszu naszego miasta. Po emocjonującej walce, utrzymanej oczywiście w duchu fair-play, drużyna czerwonych wygrała z niebieskimi 37-28.Wielkie święto siatkówki uświetnił tort, a nawet dwa, konfetti oraz prawdziwe sportowe emocje i gorący doping z trybun. Turniej odbył się w hali MOSiR-u w sobotę 12 października, w godz. 10.00-18.00 (z oficjalnym otwarciem i poczęstunkiem ok. godz. 14.00). Celem imprezy było przede wszystkim uczczenie 65. rocznicy nadania praw miejskich Rumi oraz popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportu stanowiącej doskonałe urozmaicenie wolnego czasu.

Reklama
Reklama

Tradycyjnie, wszystkie zespoły zostały podzielone na dwa kolory (czerwony i niebieski). O kolorze koszulek danej drużyny zadecydowało losowanie. Mini mecze odbywały na 3 boiskach równocześnie, zawsze pomiędzy czerwonymi a niebieskimi. Podczas imprezy zostało rozegranych 65 setów. Organizatorami jubileuszowego turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi. Wynik „65 setów na 65-lecie Rumi” to 37-28 dla czerwonych.

Pierwszy 50-setowy mecz siatkarski odbył się w 2004 r. z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Rumi. Pomysłodawcą wydarzenia był Tadeusz Piątkowski. W kolejnych latach rozgrywano o jeden set więcej, czyli za każdym razem tyle, ile lat liczy Rumia. Wyniki pokazują, że na przestrzeni lat zwycięzcom bardziej sprzyjała czerwień. Wynik wszystkich spotkań to 9:7 dla czerwonych.

źródło: Urząd Miasta Rumi / MOSiR Rumia


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *