Przyjdź na oficjalne otwarcie Podwórka Talentów NIVEA w Rumi!

Reklama
Reklama

To wiadomość, na którą czekało wielu z Was! W najbliższą niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Rumi- placu zabaw, który powstał dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców!Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto otrzymało łącznie ponad 40 tysięcy głosów. Aby obiekt pojawił się w danym miejscu, należało zgłosić organizatorowi konkursu, firmie Nivea, potencjalną lokalizację, a następnie albo przygotować promocyjny film i zdobyć przychylność jury, albo postarać się o głosy internautów. Z drugiej z podanych możliwości postanowił skorzystać Urząd Miasta Rumi i członkowie rady miasta. W promocję konkursu w szczególny sposób zaangażował się jej przewodniczący, Ariel Sinicki.

Reklama
Reklama

Pomysł szybko podchwyciła także internetowa społeczność. O trwającym konkursie postanowiłem napisać na blogu TymczasemWRumi.pl i prowadzonych fanpage’ach: Tymczasem w Rumi, Rumskie Memy oraz Nowe Spotted: Rumia. Mieszkańcy chętnie udostępniali informację o konkursie na swoich profilach. Powstał nawet nowa, w pełni dedykowana konkursowi strona: Podwórko Nivea dla Rumi, na której prowadzący na bieżąco informowali o przebiegu głosowania.

Koniec końców, od 22 kwietnia do 20 czerwca 2019 r. tysiące z nas zagłosowało (i namawiało innych do zagłosowania) na rumski projekt, dzięki czemu Rumia została zakwalifikowana do realizacji inwestycji w ramach kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki (44 366), Żagań (44 361), Rumia (42 225), Kraśnik (41 511) i Pruszcz Gdański (40 050).

Na nowym placu zabaw w Parku Starowiejskim w Rumi będzie można skorzystać ze specjalnych trzech stref: naukowej, artystycznej i sportowej. Dzieci, poprzez świetną zabawę, rozwiną swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię. W obrębie placu powstały m.in.:

  • huśtawka w kształcie bocianiego gniazda,
  • gra twister,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • piaskownica naukowa,
  • mini-planetarium,
  • muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna.

Przekonaj się sam!

Oficjalne otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Rumi odbędzie się w najbliższą niedzielę (22 września), od godz. 13.00 do 16.00. Na najmłodszych mieszkańców będzie czekać wiele niespodzianek m.in. gry i zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne, czy pyszna wata cukrowa. W związku z zaplanowanym festynem z okazji finału Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, nie zabraknie również atrakcji dla miłośników dwóch kółek: zabaw ulicznych, rowerowego toru, zajęć plastycznych czy ekologicznych warsztatów. Mieszkańcy otrzymają także drobne podarunki. Więcej pod tym linkiem.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *