Pojedynek na wokale w Rumi. 🧑‍🎤 Kto wygrał?

Projekt Wokal 2022 Rumia Kto Wygral

Za nami gala finałowa projektu Rumski Wokal’22, ze specjalnym udziałem Marty Burdynowicz – zwyciężczyni XII edycji programu The Voice of Poland. Do parku Starowiejskiego w Rumi przyjechali wokaliści z całego województwa. Kto zgarnął nagrodę główną? 👀

Zdjęcie tytułowe: MDK Rumia (mat. prasowe). Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Rumski Wokal 2022

Castingi do programu Rumski Wokal’22 ruszyły w kwietniu tego roku. Uczestnicy podczas przesłuchań mieli okazję zaprezentować dwie wybrane przez siebie piosenki (z podkładem lub bez). Najlepsi z nich zostali zaproszeni do udziału w warsztatach wokalnych oraz szkoleniach z interpretacji tekstu i pracy nad tremą. Zajęcia odbywały się pod okiem Krzysztofa Brzozowskiego i Agnieszki Skawińskiej.

Rumski Wokal 2022 Final Tymczasem W Rumi
Sobotnia, piękna pogoda sprzyjała odpoczynkowi w parku Starowiejskim. Zmagania uczestników Rumskiego Wokalu można było podziwiać na specjalnie rozstawionej scenie plenerowej, w wygodnych leżakach. Skusiłem się i ja, jeszcze na kilkadziesiąt minut przed występami. 🙂

Gala finałowa

W sobotę 18 czerwca odbyła się gala finałowa Projektu Wokal’22, będąca zwieńczeniem warsztatów. Siedmioro wokalistów rywalizowało w konkursie o nagrodę główną – nagranie profesjonalnego demo wokalnego w studio nagraniowym. Każdy z nich miał okazję zaprezentować wybraną piosenkę o miłości, w języku polskim.

Na scenie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi wystąpili:

  • Marta Byczk (Domatowo)
  • Klaudia Lata (Rumia)
  • Igor Kąkel (Banino)
  • Karina Gęsicka (Rumia)
  • Daria Rosinke (Rumia)
  • Klaudia Strzelbicka (Rumia)
  • Michał Kowalski (Reda)
Projekt Wokal 2022 Rumia Uczestnicy 1024x714
Finaliści konkursu Projekt Wokal 2022 wraz z Agnieszką Skawińską, Krzysztofem Brzozowskim i Zbigniewem Kosmalskim (mat. prasowe)
Projekt Wokal 2022 Rumia Uczestnicy 2 1024x768
Część uczestników projektu Wokal 2022 w Rumi (mat. prasowe)

Gość specjalny – Marta Burdynowicz

Reklama Reklama

Po występach uczestników, podczas obrad komisji konkursowej, zebranym widzom czas umiliła Marta Burdynowicz – piosenkarka, aktorka musicalowa i dubbingowa. Możecie ją znać z XII edycji programu The Voice of Poland, którą wygrała w 2021 roku (drużyna Justyny Steczkowskiej). 

– Młodzież pokazała wysoki poziom. Słuchając ich, byłam bardzo mile zaskoczona – podsumowała wokalne zmagania Marta Burdynowicz. – Miałam swoich faworytów, nie zdradzę kto nim był, natomiast poziom uczestników był bardzo wyrównany – dodała.

Projekt Wokal 2022 Rumia Uczestnicy 5 1024x768
Marta Burdynowicz podczas gali finałowej projektu Rumski Wokal. (mat. prasowe)

Rumski Wokal 2022 – kto zwyciężył?

Zwycięzcami projektu Rumski Wokal 2022 zostali Michał Kowalski i Igor Kąkel, którzy w finale zaprezentowali utwory kolejno: Kamila Bednarka i Zbigniewa Wodeckiego. Z powodu przerwy spowodowanej pandemią, w tym roku przyznano dwie nagrody główne. Panowie nagrają demo w profesjonalnym studio. O efektach usłyszymy już niedługo. 🙂

– Jestem zaskoczony, jestem szczęśliwy, bo nie ukrywam, że zależało mi na tym – podsumowuje swoje zwycięstwo Igor Kąkel. – Zajęcia prowadzone przez trenerów były bardzo profesjonalnie przygotowane, szczególnie te z radzenia sobie z tremą. Cieszę się ze współpracy z profesjonalistami. Praca z nimi jest kształcąca – dodaje.

O castingu dowiedziałem się w ostatniej chwili. Udział w konkursie wiele mnie nauczył, zajęcia z technik rozśpiewywania, emisji głosu, radzenia sobie z emocjami na scenie, możliwość współpracy ze Zbigniewem Kosmalskim to dla mnie zaszczyt – mówi Michał Kowalski, zwycięzca konkursu. – Miałem swojego faworyta, nie spodziewałem się, że to ja wygram. Ta nagroda dodała mi wiatru w żagle – podkreśla Michał Kowalski.

Projekt Wokal 2022 Rumia Uczestnicy 3 1024x727
Zwycięzcy projektu Rumski Wokal w 2022 roku: Michał Kowalski (po lewej) i Igor Kąkel. (mat. prasowe)

Imprezy, wydarzenia i kultura w 2022 r. w Rumi

O tym, gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas i jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi dowiecie się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *