Policjant z Rumi uratował życie rannej kobiecie. Teraz otrzymał nagrodę!

posterunkowy maciej formela, rumia, nagroda, uratowanie zycia, wydarzenia, policja
Reklama
Reklama

Posterunkowy Maciej Formela z Komisariatu Policji w Rumi otrzymał nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji. Wyróżniony funkcjonariusz w połowie stycznia 2019 roku uratował życie kobiecie, która została zraniona nożem w twarz i klatkę piersiową.


Reklama
Reklama

Praktyki zdane na medal!

Pan Maciej 15 stycznia 2019 roku przebywał na praktykach w Ustce. Podczas służby, wraz ze swoim partnerem z patrolu zostali skierowani do jednego z mieszkań, gdzie miało dojść do ranienia nożem kobiety. Po przybyciu pod wskazany adres policjanci zastali w mieszkaniu sprawcę zdarzenia i ranną ofiarę. Funkcjonariusze szybko obezwładnili agresora, a jeden z nich – post. Maciej Formela przystąpił do udzielania pomocy kobiecie, którą raniono nożem w twarz i klatkę piersiową. Obrażenia spowodowały u poszkodowanej pierwsze objawy wstrząsu hipowolemicznego. Posterunkowy wykonał opatrunek tamujący upływ krwi i jednocześnie blokujący dostawanie się poprzez ranę dodatkowego powietrza do płuc (tzw. opatrunek RCS). Zatamował także krwawienie z rany na twarzy. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni ocenili stan poszkodowanej jako zagrażający życiu. W ocenie członków zespołu zaopatrzenie ran wykonane przez policjanta uchroniło kobietę przed śmiercią.

W połowie lutego posterunkowy Maciej Formela wrócił z kursu podstawowego i od tego czasu pełni służbę na terenie Rumi, w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. We wtorek (5 marca) odbyła się uroczysta odprawa służbowa, podczas której insp. Beata Perzyńska, Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, wręczyła Panu Maciejowi nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji. Wyróżnienie zostało przyznane z uwagi na godną naśladowania postawę funkcjonariusza.

Nowy komendant Komisariatu Policji w Rumi

Podczas tej samej odprawy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, został także powołany nowy Komendant Komisariatu Policji w Rumi, nadkomisarz Krystian Herbasz. Nowego Naczelnika ma także Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Został nim asp.sztab. Tomasz Zadroga.

Zobacz: Zmiana na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Rumi

Autor: Paweł Jałoszewski, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *