Potrącenia rowerzystów w Rumi, trzeba uważać

Rower na jezdni
Reklama
Reklama

W pierwszym tygodniu września w Rumi doszło do dwóch niebezpiecznych wydarzeń z udziałem rowerzystów.

O zdarzeniu poinformowali w komunikacie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

We wtorek (5 września) policjanci ruchu drogowego otrzymali przed godzina 7:00 rano zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej, do której doszło w Rumi na ul. Kościuszki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstępnie ustalali okoliczności.

Ze szkicowych informacji udostępnionych przez policję wynika, że do zderzenia doszło, gdy 15-latek jechał po chodniku, natomiast kierowca Fiata wyjeżdżał z posesji. Rowerzysta został przewieziony na badania do szpitala.

Do następnego zdarzenia doszło przed godziną 9:00, na ul. Pomorskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 76-latka kierująca Toyotą prawdopodobnie nie ustąpiła przejazdu kierującej rowerem przejeżdżającej na przejeździe dla rowerów. Ranna rowerzystka została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

(źródło: KPP Wejherowo, zdjęcie tytułowe jest ilustracyjne)

Co jeszcze dzieje się Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *