Wypadek w Rumi. Sprawca był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku w Rumi. Jak wstępnie ustalono 41-letni kierowca Audi prawdopodobnie nie zachował szczególnej ostrożności i zderzył się z Ducato skręcającym w lewo.

O zdarzeniu poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

Do wypadku doszło w środę (6 września) około godziny 13:00 na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 41-latek kierujący audi A5 prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania kolumny pojazdów nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego uderzył w Fiata Ducato skręcającego w lewo do posesji.

Kierowca Fiata został przewieziony do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy Audi i okazało się, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiadał także sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 41-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Niebawem mężczyzna zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w trakcie obowiązywania sądowego zakazu i spowodowania wypadku drogowego. Za te przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Dominik

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663152419

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *