Potrącenie kobiety przy ul. Gdańskiej w Rumi [Aktualizacja]

Potrącenie kobiety przy ul. Gdańskiej w Rumi [Aktualizacja]
Reklama
Reklama


3 stycznia (piątek) w godzinach popołudniowych doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy przy ul. Gdańskiej w Rumi. Kobieta trafiła do szpitala. Nie posiadam informacji na temat stanu jej zdrowia. Na miejscu został wprowadzony ruch wahadłowy i występowały utrudnienia w ruchu. Służby zakończyły działania w okolicach godziny 19:00.

Reklama
Reklama

Informacje o zdarzeniu otrzymałem od czytelników na fanpage’u Tymczasem W Rumi. Podziękowania dla Łukasza, Kacpra, Oli i Klaudii. Pod opublikowanym postem rozwinęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa pieszych w Rumi.

Jeszcze w tym roku miasto chce zamontować specjalne oświetlenie ponad 20 przejść dla pieszych, m.in. na ul. Gdańskiej, Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Pomorskiej, Kosynierów, Sabata, Starowiejskiej,  I Dywizji Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury, Ceynowy oraz innych – zapowiedział Ariel Sinicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi.

Aktualizacja [6.01.2020 r.]

W internecie pojawiło się nagranie wideo z potrącenia, zarejestrowane przez kierowcę na przeciwnym pasie. Jak możecie zobaczyć na screenshocie/stopklatce, wygląda na to, że poszkodowana kobieta przechodziła przez przejście i była widoczna dla kierowców. Całość jednak oceni policja.Aktualizacja [8.01.2020]

Więcej informacji o zdarzeniu podała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie:

„Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Gdańskiej. Kierujący toyotą yaris potrącił pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń ciała została przetransportowana do szpitala. Teraz mundurowi będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.
W piątek przed godziną 16:00 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Gdańskiej. Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 29-letni kierowca samochodu toyota yaris najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do potrącenia.
Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala. Samochód został zabezpieczony, kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych.Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

  • spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
  • gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić,
  • w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 
  • W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.

Światkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komisaraitem Policji w Rumi.O zdarzeniu poinformowała również na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Redzie:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Anonim

    Czy wiadomo czy Pani przeżyła ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *