Wiadomości

Potrącenie pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi

Potrącenie pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi
Reklama Reklama

W środę (17 lutego) doszło do potrącenia pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz przypominają zasady bezpieczeństwa.

O potrąceniu pieszego na przy osiedlu Królewskim w Rumi (niedaleko ronda im. Lecha Kaczyńskiego) informowaliście mnie poprzez skrzynkę odbiorczą fanpage’u TwR. Poniżej przedstawiam więcej szczegółów na temat zdarzenia, potwierdzonych w komunikacie przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie.

W środę (17 lutego) przed godziną 18:00 na ul. Dębogórskiej w Rumi doszło do potrącenia 60-letniego mężczyzny przechodzącego na przejściu dla pieszych. Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca samochodu osobowego Skoda najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa. Przechodzeń, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala.

Potrącenie pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi (zdjęcie od czytelnika, fot. T. Schutz)

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia – komentuje asp. sztab. Anetta Potrykus Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Kierowca został sprawdzony alko-testem- był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Zasady bezpieczeństwa

“Kierowco, pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność!” – apelują policjanci w komunikacie.

Funkcjonariusze przypominają także o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych. Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

Reklama Reklama
  • spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
  • gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić
  • w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 

Co ważne, w przypadku przejść z sygnalizacją świetlną, pieszy także powinien zawsze zachować czujność na drodze.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów nadesłanych przez czytelników oraz informacji KPP Wejherowo)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *