Reklama Reklama

Potrącenie pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi

rumia pobicie policja

W środę (17 lutego) doszło do potrącenia pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz przypominają zasady bezpieczeństwa.

Reklama Reklama

O potrąceniu pieszego na przy osiedlu Królewskim w Rumi (niedaleko ronda im. Lecha Kaczyńskiego) informowaliście mnie poprzez skrzynkę odbiorczą fanpage’u TwR. Poniżej przedstawiam więcej szczegółów na temat zdarzenia, potwierdzonych w komunikacie przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie.

W środę (17 lutego) przed godziną 18:00 na ul. Dębogórskiej w Rumi doszło do potrącenia 60-letniego mężczyzny przechodzącego na przejściu dla pieszych. Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca samochodu osobowego Skoda najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa. Przechodzeń, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala.

Potrącenie pieszego na ulicy Dębogórskiej w Rumi (zdjęcie od czytelnika, fot. T. Schutz)

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia – komentuje asp. sztab. Anetta Potrykus Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Kierowca został sprawdzony alko-testem- był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Zasady bezpieczeństwa

„Kierowco, pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność!” – apelują policjanci w komunikacie.

Reklama Reklama

Funkcjonariusze przypominają także o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych. Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

  • spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
  • gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić
  • w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek. 

Co ważne, w przypadku przejść z sygnalizacją świetlną, pieszy także powinien zawsze zachować czujność na drodze.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów nadesłanych przez czytelników oraz informacji KPP Wejherowo)


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *