Bibliowrzutka. Automat na książki w Rumi

Automat do oddawania książek w Bibliotece Rumia
Reklama
Reklama

Zbliża się weekend, a Ty nie masz kiedyś zajść do biblioteki, żeby oddać wypożyczoną książkę? Nic straconego, skorzystaj z „automatu na książki”: BiblioWrzutki!

Zwrot książek do biblioteki, całą dobę

Od 2023 roku przy wejściu do Stacja Kultura – Biblioteka Rumia funkcjonuje wrzutnia książek umożliwiająca zwrot wypożyczonych tytułów przez siedem dni w tygodniu, o dowolnej porze.

Reklama
Reklama

Zależy nam na tym, aby maksymalnie ułatwić naszym czytelnikom korzystanie z usług bibliotecznych. Osoby, które chcą oddać książkę, mogą to zrobić nawet późnym wieczorem lub w weekend, kiedy łatwiej zaparkować blisko dworca – zapewnia Dariusz Rybacki, dyrektor miejskiej biblioteki.

Co ze zwrotem książek w Janowie i pozostałych dzielnicach?

Jednostka chce zamontować takie urządzenie także w Bibliotece Janowo. Natomiast w budowanej obecnie Bibliotece Kaszubskiej dostępny będzie książkomat umożliwiający nie tylko oddanie, ale i zamówienie czy wypożyczenie książki poza godzinami otwarcia obiektu.

Jak korzystać z automatu do oddawania książek?

Zasady korzystania z BiblioWrzutki w bibliotece w Rumi są następujące:

 • Należy wkładać tylko książki wypożyczone z zasobów Stacji Kultura (tylko siedzibie głównej).
 • Książki należy wkładać w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu.
 • Nie należy wkładać audiobooków i gier planszowych.
 • Zwrot książek możliwy jest całodobowo, przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając weekendów i dni wolnych od pracy.
 • W celu uniknięcia naliczania kary za przetrzymanie książki musi zostać ona dostarczona do najpóźniej dzień przed upływem terminu zwrotu.
 • Książki odpisane będą z konta czytelnika w ciągu doby lub w pierwszy dzień pracy po weekendzie, święcie lub dniu zamknięcia biblioteki.
 • Czytelnik jest zobowiązany do zapłacenia ciążących na nim kar i opłat, jeśli zwrócił książkę po terminie.

(we wpisie wykorzystałem materiały prasowe udostępnione przez Urząd Miasta Rumi oraz Stację Kultura w Rumi, opracowanie własne)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *