Potrącenie rowerzysty w Rumi

Potrącenie rowerzysty w Rumi
Reklama
Reklama

We wtorek (7 września) doszło do potrącenia rowerzysty na skrzyżowaniu ulic Dębogórskiej i Derdowskiego.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Rumi we wtorek (7 września) przed godziną 16:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Dębogórskiej i Derdowskiego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego z wejherowskiej komendy.

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce wypadku, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 65-latka kierująca Audi, jadąc ulicą Derdowskiego w kierunku ul. Chełmińskiej, na skrzyżowaniu z ul. Dębogórską prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 49-letniemu rowerzyście, jadącemu przejazdem dla rowerów ul. Dębogórską w kierunku ul. Ceynowy, w wyniku czego doszło do zderzenia.

(fot. KPP Wejherowo)

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników wypadku- byli trzeźwi. Cyklista został przewieziony do szpitala.

Policjanci przypominają:

  • Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.
  • Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.
  • Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *