Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Co dzieje się z przebudową Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi?

Co dzieje się z przebudową Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi?
Reklama Reklama

W styczniu 2021 roku urząd miasta zapowiedział rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi. W ramach modernizacji powstaje trzypoziomowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica. Jak obecnie przebiegają prace?

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego jest trzecią pod względem liczby uczniów placówką w Rumi. W 2021 roku uczęszczało do niej blisko 900 uczniów, w tym ponad 80 dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ostatnia rozbudowa szkoły została zrealizowana w 2012 roku, a od tego czasu potrzeby placówki znacznie przekroczyły obecne możliwości lokalowe.

Rozbudowa “szóstki” w Rumi. Nowe, trzypoziomowe skrzydło

Zapowiedź kolejnej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi padła ze strony miasta w styczniu 2021 roku. W ramach planowanej modernizacji powstanie trzypoziomowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica. 

Decyzja władz miasta o rozbudowie szkoły jest dla nas bardzo dobrą informacją. Szczególnie że zbiegła się z urodzinami szkoły: 60-leciem powstania i 20-leciem funkcjonowania integracji. Jest to najpiękniejszy prezent, jaki mogliśmy dostać. Poprawa warunków lokalowych rozwiąże wiele codziennych problemów, takich jak dostosowanie planu lekcji do wymogów bezpieczeństwa oraz higieny nauki i pracy czy jakość pobytu dzieci w świetlicy. Zwiększy się też komfort prowadzenia zajęć dodatkowych z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie do kształcenia specjalnego, zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wielu zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Po rozbudowie znacznie większa liczba uczniów będzie mogła korzystać z pozalekcyjnej działalności placówki, na czym zyska cała szkolna społeczność. Bardzo się cieszymy, że nasze marzenia o większej szkole stają się rzeczywistością

– komentowała dyrektor SP nr 6, Aleksandra Brunat, w momencie ogłaszania inwestycji.

Umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi podpisano w maju 2021 r. z konsorcjum, którego liderem jest gdańska spółka EKOINBUDPrace budowlane rozpoczęły się w drugiej połowie listopada 2021 roku. Koszt inwestycji to 6,9 miliona złotych (w tym środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

Co dzieje się z przebudową Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi? Jak przebiegają prace?

Aktualnie wykonawca zakończył roboty ziemne, izolacje fundamentów i betonowanie płyty fundamentowej. Zostały zamontowane ściany oraz stropy (prefabrykowane i żelbetowe) na parterze i pierwszym piętrze. Obecnie powstaje drugie piętro. W najbliższych dniach wykonany zostanie strop. Obiekt ma być nowoczesny i energooszczędny, a przez to przyjazny środowisku i dzieciom.

Reklama Reklama

Oto zdjęcia z placu budowy, którymi pochwalił się rumski magistrat w mediach społecznościowych:

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 (fot. UM Rumia)
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 (fot. UM Rumia)
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 (fot. UM Rumia)

Co buduje się w mieście Rumia?

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Ostatnio pisałem między innymi o:

Co jeszcze dzieje się w Rumi? Ostatnie wpisy na blogu:

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin:

(wpis opracowałem na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *