Przebudowa ul. Sabata i inne zmiany w funkcjonowaniu linii ZKM Gdynia

Przebudowa ul. Sabata i inne zmiany w funkcjonowaniu linii ZKM Gdynia
Reklama
Reklama

W raz z początkiem roku, w Rumi rozpocznie się przebudowa na skrzyżowaniu ulic Sabata, Kamiennej i Batorego. Sprawdź tymczasową organizację ruchu i zmiany w komunikacji autobusowej ZKM Gdynia.

W związku z modernizacją układu drogowego i budową kanału deszczowego w ciągu ul. Sabata etapowo wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Reklama
Reklama

Etap I

W pierwszym etapie, w terminie od 7 do najpóźniej 21 stycznia 2021 roku, zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Sabata z ul. Batorego i ul. Młyńską 8-23. Wyjazd z ul. Batorego oraz z ul. Młyńskiej 8-23 w kierunku Sabata będzie możliwy wyłącznie od ulicy Kamiennej.

Etap II

W drugim etapie kontynuowane będą prace przy budowie kanału deszczowego i roboty drogowe w ul. Sabata na odcinku od skrzyżowania z ul. Młyńską do kładki dla pieszych na Zagórskiej Strudze, na wysokości kościoła. W ramach tego etapu nastąpi zamknięcie wyjazdu na ul. Sabata z ul. Szkolnej, a ulica Młyńska będzie tymczasowo dwukierunkowa.

Podczas wykonywania obu etapów przystanek autobusowy dla pasażerów jadących w kierunku Łężyc zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie ul. Sabata z ul. Szkolną. Natomiast przystanek dla osób jadących w kierunku Rumi zostanie przeniesiony na ulicę Kamienną, na wysokość sklepu spożywczego.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na schyłek lutego 2021 roku.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie. Za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami i niedogodności z góry przepraszamy – dołożymy wszelkich starań, aby były one jak najmniej odczuwalne.  

W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności należy kontaktować się z Wydziałem Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta Rumi pod numerem telefonu 58 679 65 35.

Zmiana tras linii autobusowych – zamknięcie ul. Batorego w Rumi

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Sabata, Kamiennej i Batorego w Rumi, od 8 stycznia 2021 r., przez około 2 tygodnie, nie będzie możliwości przejazdu z ul. Sabata w ul. Batorego (w obu kierunkach). W tym czasie wprowadzone zostają zmiany tras autobusów linii 84, 85 i 288.

Linia 84

Autobusy linii 84, wobec braku możliwości dojazdu do przystanku końcowo-początkowego Podmokła, kursować będą – wybranymi kursami – do/z pętli Cmentarz Komunalny przez ul. Sobieskiego i Górniczą. Na trasie objazdu obowiązują przystanki Górnicza 02 i 03 oraz Cmentarz Komunalny 01.

Linia 85

Autobusy linii 85 w kierunku Rumi Szmelty, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu wyznaczone zostają przystanki zastępcze przy ul. Kamiennej:
•    Młyńska 90 na żądanie (w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską);
•    Porazińskiej 90 (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Porazińskiej, a Św. Józefa).

W kierunku Rumi Partyzantów obowiązuje stała trasa linii (przez ul. Kamienną), ale ze względu na zakres prac autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

Linia 288

Autobusy linii 288 w obu kierunkach, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii 85:  
•    Młyńska 01 (na żądanie) w kierunku Rumi Dw. PKP i Młyńska 90 (na żądanie) w kierunku Łężyc;
•    Porazińskiej 01 w kierunku Rumi Dw. PKP i Porazińskiej 90 w kierunku Łężyc.

Dodatkowo w kierunku Rumi Dw. PKP autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *