Przed nami budowa węzła integracyjnego Rumia Janowo!

Reklama
Reklama

RE-WE-LA-CYJNA wiadomość dla naszego miasta! Dzisiaj w Urzędzie Miasta Rumi doszło do podpisania umowy z firmą Znak na wykonanie dokumentacji niezbędnej do budowy węzłów integracyjnych Rumia oraz Rumia Janowo!

Co to oznacza dla nas, mieszkańców? Po pierwsze, budowę nowego, zadaszonego peronu wraz z infrastrukturą, trzema windami, zadaszeniami peronu, schodami i kładkami oraz remont istniejącej kładki dla pieszych (patrz wizualizacja). Po drugie, budowę dwóch parkingów z obu stron linii kolejowej, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych i parkingu dla rowerów, chodników. Po trzecie, budowę tunelu doprowadzającego zbiorową komunikację do dworca PKP i tworzącego funkcjonalny i spójny system w Rumi.

Reklama
Reklama

„- To epokowa inwestycja dla komunikacji rumsko-gdyńskiej. Umożliwi ona nawet przedłużenie ruchu trolejbusowego również do Rumi” – podkreśla rzecznik prasowy ZKM Gdynia Marcin Gromadzki.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *