Przekroczyli prędkość, zostali ukarani na nowych zasadach

Przekroczyli prędkość, zostali ukarani na nowych zasadach
Reklama
Reklama

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego ujawnili 97 wykroczeń na terenie powiatu wejherowskiego. „Bohaterem” jednej z kontroli został kierowca, który przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem.

W sylwestrowo-noworoczny weekend mundurowi prowadzili wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Mundurowi nałożyli mandaty na 97 kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość oraz popełniali inne wykroczenia drogowe. Policjanci ukarali (zgodnie z nowym taryfikatorem) m.in. dwóch kierowców po 1500 zł, sześciu kierowców mandatami po 1000 zł, czternastu kierowców po 800 zł i jednego kierowcę mandatem na kwotę 1020zł.

Reklama
Reklama

Najwyższa z kar została jednak założona na sam początek 2022 roku, 1 stycznia tuż po godzinie 8:00 rano. Policjanci ruchu drogowego na trasie między Wejherowem, a Redą prowadzili kontrole prędkości. Podczas jednej z takich kontroli, mundurowi zatrzymali kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość – jechał 173 km/h na obowiązującej „70-tce”.  Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami, czyli mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Policjanci podczas działań także sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego po spożyciu alkoholu, który także miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Podczas dwóch dni weekendu doszło do 6 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku.

Zobacz również:

(wpis na blogu opracowałem na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *