Reklama Reklama

Przekroczyli prędkość, zostali ukarani na nowych zasadach

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego ujawnili 97 wykroczeń na terenie powiatu wejherowskiego. „Bohaterem” jednej z kontroli został kierowca, który przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem.

Reklama Reklama

W sylwestrowo-noworoczny weekend mundurowi prowadzili wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Mundurowi nałożyli mandaty na 97 kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość oraz popełniali inne wykroczenia drogowe. Policjanci ukarali (zgodnie z nowym taryfikatorem) m.in. dwóch kierowców po 1500 zł, sześciu kierowców mandatami po 1000 zł, czternastu kierowców po 800 zł i jednego kierowcę mandatem na kwotę 1020zł.

Najwyższa z kar została jednak założona na sam początek 2022 roku, 1 stycznia tuż po godzinie 8:00 rano. Policjanci ruchu drogowego na trasie między Wejherowem, a Redą prowadzili kontrole prędkości. Podczas jednej z takich kontroli, mundurowi zatrzymali kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość – jechał 173 km/h na obowiązującej „70-tce”.  Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami, czyli mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Policjanci podczas działań także sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego po spożyciu alkoholu, który także miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Podczas dwóch dni weekendu doszło do 6 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku.

Zobacz również:

(wpis na blogu opracowałem na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *