W Rumi powstanie nowa hala magazynowo-produkcyjna

W Rumi powstanie nowa hala magazynowo-produkcyjna
Reklama
Reklama

Przedstawiciele spółki Rumia Invest Park oraz konsorcjum firm Kruszywo sp. z o.o. i grupy Kruszywo sp. z o.o. 17 grudnia podpisali umowę, której przedmiotem jest budowa hali magazynowej, placu składowego oraz drogi. Jak tłumaczy miasto, ma ona pomóc przyciągnąć do Rumi inwestorów.

Całkowita powierzchnia parku inwestycyjnego w Rumi wynosi 82 ha. Objęty projektem obszar zlokalizowany jest w północnej części miasta. Powołana w 2017 r. spółka Rumia Invest Park zarządza gruntami przeznaczonymi na cele przemysłowe i usługowe. Do tej pory z jej oferty skorzystało już kilka firm, między innymi przedsiębiorstwo Atlas Poland [zobacz wpis na blogu].

Reklama
Reklama

Co i gdzie powstanie w ramach inwestycji?

W ramach realizowanej przy ulicy Krzemowej inwestycji powstanie między innymi:

  • plac składowy o powierzchni około 2 000 m2,
  • hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni około 3600 m2,
  • plac manewrowo-postojowy dla samochodów ciężarowych,
  • a także droga wewnętrzna, uzbrojenie terenu, ogrodzenie, oświetlenie oraz infrastruktura doprowadzająca media.

Całkowita wartość inwestycji to niemal 23 mln zł, z czego prawie 6,5 mln zł stanowi zdobyte w konkursie dofinansowanie. Zakończenie wszelkich prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

– Hala, zaprojektowana we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych, ma stanowić odpowiedź na potrzebę stworzenia miejsca przyjaznego lokalnym firmom. Obiekt będzie sprzyjał wymianie doświadczeń i kooperacji, tym samym miasto zyska odpowiednią przestrzeń do rozwoju przedsiębiorstw i tworzenia nowych miejsc pracy – przekonuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Rumia z dofinansowaniem na rozwój terenów do inwestycji

Spółka Rumia Invest Park pozyskała w ostatnim czasie blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania na dalsze prace związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Rumi. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przedsiębiorcom lepszych warunków do rozwoju, a tym samym zapewnienie nowych miejsc pracy dla mieszkańców. [Więcej o tym w osobnym wpisie na blogu.]

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(źródło: Urząd Miasta Rumi, zdjęcie tytułowe: pexels.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *